Український Рух Пацифістів засудив впровадження військової диктатури Зеленського

Громадська організація “Український Рух Пацифістів” закликала президента Володимира Зеленського відкликати свій законопроект № 3553, яким в Україні запроваджуються небезпечні елементи військової диктатури. Заява української громадськості була поширена на глобальному рівні Антивоєнним Інтернаціоналом, однією з найвідоміших всесвітніх організацій пацифістів зі сторічною історією. Прес-служба президента Зеленського не відповіла на запит газети “Правдошукач” з проханням прокоментувати заяву пацифістів та перспективи відкликання законопроекту № 3553.

Український Рух Пацифістів заснований у 2019 році Русланом Коцабою, Ігорем Скрипніком та Юрієм Шеляженком з метою здійснення права на мир, ненасильницького захисту від агресії та примусу воювати, громадського контролю і скорочення сектору безпеки та оборони. Організація є колективним учасником Європейського бюро ідейної відмови від військової служби та секцією Антивоєнного Інтернаціоналу. У 2020 році рух підтримав Декларацію Антивоєнного Інтернаціоналу: “Війна – це злочин проти людства. Тому я рішуче відмовляюся підтримувати будь-які види війни і старатимусь усунути всі причини війни”. Публікуємо повний текст заяви українських пацифістів.

ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОГО РУХУ ПАЦИФІСТІВ

ЗАКОНОПРОЕКТ № 3553 ПРО ВІЙСЬКОВУ ДИКТАТУРУ ЗЕЛЕНСЬКОГО МАЄ БУТИ ВІДКЛИКАНИЙ

Український Рух Пацифістів засуджує законопроект № 3553, внесений до парламенту президентом Зеленським. По суті, це закон про військову диктатуру. Ним передбачена тотальна військова реєстрація працюючих людей, драконівські штрафи й тюрма за відмову вбивати і воювати в армії та за прояви солідарності з відмовниками, відлов людей поліцією та насильницька доставка до центрів комплектування збройних сил, нарощування витратної та небезпечної тіньової армії у вигляді військового резерву та створення можливості його швидкої мобілізації для авантюрних мілітаристичних кампаній. У разі прийняття законопроекту Україну чекає подальше кровопролиття, ріст злочинності, тінізація та спад економіки. Нові тисячі українських утікачів від війни та воєнщини змушені будуть шукати притулку за кордоном.

Президент Володимир Зеленський був обраний у 2019 році, оскільки публічно розповідав про свої мрії зупинити стрілянину та відмовитись від масової армії на користь професійної. Однак нинішня політика Зеленського демонструє брехливість раніше озвучених “мрій” і більше нагадує марення хворого.

Закликаємо президента Зеленського відкликати законопроект № 3553 про військову диктатуру як такий, що порушує його передвиборчі обіцянки, конституційні та фундаментальні права людини: право на мир, право на працю, право на свободу переконань та ідейну відмову від військової служби.

Вважаємо, що Верховна Рада України не має поспішати з прийняттям закону про військову диктатуру, який підриває конституційні засади демократичної цивільної правової держави в Україні. Має бути забезпечено участь громадськості у обговоренні скандального законопроекту № 3553 на всіх етапах парламентської процедури. Воля українського народу, який вимагає зупинити війну, має бути виконана. Парламентарі мають почути і врахувати пропозиції українських пацифістів про шляхи досягнення миру в нашій країні та в усьому світі.

Війна – це хвороба. Мир в Україні є вимогою здорового глузду та переважної більшості громадян. Нація потребує радикальної демілітаризації, мирного діалогу про вирішення конфлікту на Сході України, невідкладного скасування призову, скорочення армії та озброєнь, переспрямування військових витрат на вирішення нагальних соціально-економічних проблем.

Наголошуємо, що відповідно до міжнародного права Україна зобов’язана зробити загальнодоступною альтернативну невійськову службу для відмовників служити в армії та вбивати. Адже, за даними щорічної доповіді Європейського бюро ідейної відмови від військової служби, в Україні альтернативна служба є практично недоступною, бажаючих її нести дискримінують, а ухилення від призову карається. Таким чином, на сьогодні Україна системно порушує статтю 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та статтю 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Європейської Конвенції з прав людини). Прийняття законопроекту № 3553 поглибить існуючі проблеми з реалізацією зазначених прав людини в правовому полі України та призведе до серйозних порушень прав людини.