Людський всесвіт після популізму

Сьогодні засоби масової інформації генерують страх, особливо двох ґатунків: страх перед вторгненням чужих і страх перед змінами клімату. Обидві страшилки явно вигадані, щоб захопити владу, використовуючи контрольовану паніку.

Перед нами ніби розгортається нечесне змагання між великими політичними гравцями, які маніпулюють людьми та землею — засадничими складовими національної держави. Одні гравці, сучасні феодали, володіють багатьма землями й використовують страх, щоб прив’язати людей до землі. Інші, сучасні рабовласники, володіють багатьма натовпами та використовують страх, щоб прив’язати людей до натовпу. І ті, й інші — популісти. Вони сіють обман, змушуючи людей ненавидіти кожну вільну особистість, мінімально прив’язану до натовпів та до земель.

Парадоксально, але популісти теж є вільними особами, які шкодять самі собі токсичною пропагандою. Твердячи, ніби свобода може стати причиною вимирання людства, вони навряд чи зможуть переконати розумних людей в чому-небудь, крім нежиттєздатності популізму.

Похмура комедія популізму є наслідком, а не причиною згасання національної держави. Причина в тому, що вона не змогла принести людям мир і багатство, як обіцяли президент Вудро Вільсон, професор Адам Сміт і багато інших. Коли лідери національних держав прийняли Загальну декларацію прав людини, еволюційний перехід до людського всесвіту став незворотним.

Громадяни національних держав, які народилися в неволі, вірять в насильство, усвідомлюють власну слабкість і практикують фаталізм. У таких громадян є тільки права служити нації та померти заради нації, дуже далекі від народження — тобто, початкового значення поняття нації латиною.

Після загального визнання індивідуальних прав у кожної людини є можливість стати творцем власного життя, а не старомодним воїном або трудящим.

Ми — люди, які вірують в себе, усвідомлюють суверенітет розуму і практикують особисту автономію у всіх життєвих сферах. Ми громадяни усіх усюд. Для нас немає бар’єрів між людьми й елітою. Ми обранці своєї волі. Кожна душа створює власний всесвіт, що росте і рухається навколо себе. Ось чому гнила національна держава відродиться в людському всесвіті. Ніякий популізм не може обмежити свободу людини.