Верховна Рада міняє Конституцію, монополія адвокатури буде скасована

Законопроєкт про скасування імунітету народних депутатів від притягнення до кримінальної відповідальності став законом після підписання президентом Зеленським 11 вересня 2019 року. Очікуються і нові реформи.

Інші законопроєкти про внесення змін до Конституції України включені до порядку денного парламентської сесії та спрямовані для отримання висновку про прийнятність до Конституційного Суду України.

Мета цих законопроєктів різна: скасувати монополію адвокатури; запровадити законодавчу ініціативу народу; зменшити число народних депутатів з 450 до 300, обраних по партійних списках; звільняти нардепів за неособисте голосування та постійні прогули; посилити парламентський контроль за дотриманням законодавства та Конституції в різних сферах шляхом призначення парламентських уповноважених, створення консультативних і дорадчих органів; а також дозволити президентові призначати керівників НАБУ, ДБР та регуляторних органів.

Виступаючи за скасування монополії адвокатури, народний депутат Дмитро Лубінець заявив, що через монополію адвокатів юридичні послуги в Україні сильно подорожчали та стали непосильними для більшості людей. Ліквідація монополії дозволить відродити змагальність та знизити ціни до розумного рівня, вважає він. Пан Лубінець підкреслив, що випускники юридичних вишів повинні мати можливість навіть без посвідчення адвоката представляти людей в суді у будь-яких справах, окрім захисту від кримінального обвинувачення.