Український Рух Пацифістів виступив проти жорстокостей призову до армії

Ukrainian Pacifist Movement

29 серпня 2019 року миролюбні активісти пікетували Верховну Раду України та Офіс Президента України, вимагаючи зупинити жорстоке полювання на призовників. Акція проводилася під міжнародним прапором пацифізму та із символікою Українського Руху Пацифістів, що являє собою тризуб з символом миру та роззброєння. Учасники прийшли з портретами Єгора Потаманова, молодого харків’янина, викраденого на вулиці, засунутого в машину і доставленого в наручниках до військкомату, де він відмовився складати присягу та почав голодування.

За словами Дмитра Тищенка, брата Єгора, що також взяв участь в пікеті, сотні призовників були викрадені у такий же спосіб на вулицях Харкова цього літа. Троє з них порізали вени та один повісився у відчайдушних спробах добитися звільнення від призову на підставі розладу психіки. Викраденим призовникам не дозволяли зустрітися з родичами, оскільки командування намагалося приховати їх синяки й травми, спричинені насильницьким транспортуванням до військкомату. Правоохоронці не спромоглися ефективно розслідувати викрадення молодих людей, нелюдське поводження з ними та зловживання владою і службовими повноваженнями під час так званого полювання на призовників.

…Сотні призовників були викрадені… на вулицях Харкова цього літа. Троє з них порізали вени та один повісився у відчайдушних спробах добитися звільнення від призову…

Руслан Коцаба, голова Українського Руху Пацифістів, заявив, що на сьогодні скасування обов’язкової строкової військової служби є надзвичайно важливим кроком для демократичного розвитку країни та для підтримки задекларованого новою владою миролюбного курсу.

Після публікації анонсу пікету за мир сторінка Українського Руху Пацифістів у фейсбуці була брутально атакована провоєнними ненависниками. Однак захід пройшов без інцидентів і висвітлювався національними телеканалами. Біля Офісу Президента на вулиці Банковій до протестувальників вийшов співробітник, якому було передано звернення з вимогами скасувати примусову військову службу та припинити жорстоке полювання на призовників на вулицях. Аналогічні електронні петиції вже зібрали тисячі підписів, тому що призов є небезпечним пережитком епохи світових війн, стверджує Юрій Шеляженко, виконавчий секретар Українського Руху Пацифістів.

Український Рух Пацифістів – громадська організація, заснована у 2019 році з метою здійснення права на мир, ненасильницького захисту від агресії та примусу воювати, громадського контролю і скорочення сектору безпеки та оборони. Організація самостійно фінансується її членами й не пов’язана з жодною політичною силою в Україні чи за її межами, але відкрита для співпраці з усіма мирно налаштованими представниками громадянського суспільства незалежно від партійної приналежності.