Чому Голова Держгеонадр Роман Опімах за безцінь продає Будинок Книги у Львові

Компанія “Надра України” офіційно підтвердила намір продати будівлю на площі Міцкевича, 8 у Львові. Будинок у центрі міста, який вважається його візитівкою, можуть продати в кілька разів дешевше за його ринкову вартість.

У прес-релізі НАК “Надра України” йдеться, що продаж цієї будівлі як найбільш ліквідного активу Компанії дасть змогу зберегти ДП “Західукргеологія” НАК “Надра України, врятувати його від банкрутства та погасити борги в розмірі 50 мільйонів гривень.

При цьому прес-реліз залишає за дужками причини скрутного фінансового становища підприємства, а саме, політику Держгеонадр із позбавлення підприємства ліцензій на розробку корисних копалин та передачу цих ліцензій приватним бізнес структурам.

Наказ про оцінку ринкової вартості Будинку Книги та іншого майна ДП “Західукргеологія” НАК “Надра України” підписав Роман Опімах, керівник Державної служби геології та надр України.

Цей наказ опублікував у своєму телеграмі екс-нардеп Мосійчук із закликом звільнити Опімаха, як ставленика олігарха Пінчука, бо за півроку керування Держгеонадрами Опімах розвалив геологічну галузь та підтримує корупційні схеми.

Підозрілим є те, що оцінювача майна ДП “Західукргеологія” Опімах призначив без конкурсу, причому 30 000 гривень за оцінку Будинку Книги у Львові чомусь отримає компанія з Харкова.

В умовах карантину та падіння ринку нерухомості пам’ятку культури продадуть не більше ніж за 2 млн доларів, тоді як ринкова вартість будівлі становить не менше 10 млн доларів.

Все це виглядає як оборудка голови Держгеонадр та його кума Тараса Кузьмича, якого Опімах поставив керувати НАК “Надра України”. Добре усвідомлюючи високий ризик бути звільненими, ця парочка готова наостанок відірвати Будинок Книги у держави та віддати його комусь з грошових мішків за «комісійні». Причому, як повідомив Мосійчук, суд не вимагає продажу візитівки Львова в рамках санації ДП “Західукргеологія” НАК “Надра України”. Дії керівництва Держгеонадр та НАК “Надра України” мають підозрілий, корупційний характер і потребують уваги не лише громадськості, а й правоохоронних органів. Розбазарювання нашої культурної спадщини українці нікому не пробачать.