Мормони допоможуть оцифрувати українські архіви

Державна архівна служба України поновила співпрацю з корпорацією Family Search International (США), в рамках якої передбачається в найближчі роки оцифрувати основні документальні комплекси, необхідні для дослідження родоводу.

Меморандум про співробітництво підписав Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов, повідомляється на офіційній Facebook-сторінці відомства. Реалізація Меморандуму відбуватиметься шляхом укладення договорів про співробітництво Family Search з конкретними державними архівами України.

Оцифрування українських архівів: поновлення співробітництва з американськими партнерами2 червня 2020 року Голова…

Опубліковано Державна архівна служба України Вівторок, 2 червня 2020 р.

Укрдержархів є органом влади, що реалізує державну політику у сфері архівної справи та діловодства. Цифровізація архівних процесів визначена одним з його пріоритетних завдань.

Корпорація Family Search вже надає доступ онлайн до понад 20 500 000 документів з українських архівів, які були оцифровані протягом 1994-2011 років. Ця корпорація є генеалогічним сервісом, який підтримується Церквою Ісуса Христа Святих останніх днів. Мормони вірять, що сім’я є центральною в житті людини, причому сімейний зв’язок продовжується у потойбічному житті. Прибічники цієї релігії вивчають свій родовід і посмертно охрещують предків. Сьогодні у світі нараховується близько 15 мільйонів мормонів, 57% з яких живуть за межами США. У країнах Європейського Союзу нараховується близько 55 тисяч мормонів. За даними Мінкультури, станом на 2019 рік в Україні було зареєстровано 36 діючих релігійних громад мормонів, кожна з яких, за законодавством, налічує не менш ніж десять учасників.