Я виростила сина не солдатом

Militarized kids in Ukraine

Пацифісти відреагували на указ Зеленського про призов обуреним листом і відеороликом проти мілітаризації українських дітей.

“Український Рух Пацифістів засуджує Ваш указ №13/2020 від 16 січня 2020 року, яким передбачається призвати на строкову військову службу чоловіків віком від 18 до 27 років у квітні-червні та у жовтні-грудні 2020 року. Ви розчаровуєте українців, які повірили у щирість Ваших миролюбних намірів і сподівалися, що Ви не потуратимете фінансовим та кровожерливим забаганкам силовиків, які чіпляються за колоніальний пережиток призову, цинічне та жорстоке позбавлення молоді кращих років мирного життя за методами російської імперії позаминулого століття” – йдеться у листі Українського Руху Пацифістів до президента Володимира Зеленського.

Пацифісти пишуть президенту: “Поцікавтеся у правоохоронців, чому не розслідуються масові скандальні порушення прав людини, знущання над юнаками та полювання на призовників під час весняного та осіннього призовів 2019 року, які широко висвітлювалися у засобах масової інформації і були зафіксовані в звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Спитайте у військових, чому не понесли відповідальності воєнкоми, командири, штабні та міністерські начальники, відповідальні за організацію антилюдського призову та строкового рабства, які заспокійливо брешуть українським сім’ям, ніби юнаків не направляють на передову, і в той же час всіма правдами та неправдами змушують призовників підписувати контракт та відправляють зі смертельними місіями в зону ООС”.

На думку Українського Руху Пацифістів, президент Зеленський має сказати чесно, дивлячись в очі Українському народу, чому альтернативна служба недоступна практично для всіх юнаків, які не бажають воювати, і “слуги народу” палець об палець не вдарили, щоб забезпечити кожному українцю право на мирне життя та відмову від військової служби з мотивів сумління, на недискримінаційній основі, незалежно від членства в якихось привілейованих релігійних організаціях за сумнівним “шорт-листом”, складеним багато років тому чиновниками Кабміну, без принижень перед комісіями у складі байдужих та мілітаризованих адміністративних функціонерів.

“Кожна людина, в тому числі без зброї і з категоричною відмовою на гарматний постріл наближатися до армії, має конституційний обов’язок захищати Україну. Якщо Ви щирі, коли кажете про мир, Ви маєте розуміти, як розуміє більшість українців, що настав час захищати Україну від її ж військового начальства. Нам потрібна, як максимум, компактна і економно фінансована на рівні не більш ніж 2% ВВП суто добровільна армія в умовах збройного конфлікту, а після завершення конфлікту необхідно буде затвердити політику поступової повної ліквідації армії, як давно зробили в 21-й країні світу. Нам не потрібне військово-патріотичне виховання в праворадикальних скаутських таборах з булінгом і забороною смартфонів, натомість потрібні уроки миру та порозуміння й інтерактивні навчальні ігри, очищені від стрільби, які б тренували нових громадян медіації і діалогу. Нам не потрібна пропаганда війни, ми знаємо своє право на мир, і ніхто не зможе відібрати те, що записане в кожному людському серці. Соромно, що війна розпалюється за податки, сплачені миролюбними громадянами” – стверджується у листі.

Український Рух Пацифістів закликає Зеленського: “Прислухайтеся до голосу совісті, захистіть Україну від свавілля збройних сил! Як головнокомандувач, Ви несете особисту відповідальність за антилюдську призовну та кадрову політику Міністерства оборони України. Як гарант додержання конституційних прав людини, Ви маєте вжити негайні заходи для припинення масових порушень прав людини у зв’язку з призовом та примусовою військовою службою”.

Також на YouTube-каналі Юрія Шеляженка, виконавчого секретаря Українського Руху Пацифістів, опубліковано український переклад антивоєнного хіта 1915 року “Я виростила сина не солдатом” (“I Didn’t Raise My Boy to Be a Soldier”), що супроводжується відеорядом хлопчиків у воєнній формі та обов’язкових військових зборів школярів в рамках так званого “патріотичного виховання”, де маленьких дітей вчать стріляти.

Мамі кажуть віддати
Синочка в солдати.
А вона: “Не віддам!”.
І права, без питань.

Хор

— Я виростила сина не солдатом,
Підняла на ноги, аби життю радів.
Не смій на нього вішать автомата,
Щоб іншим матерям вбивав синів.
Хай нації йдуть мирно домовлятись,
Час викинути зброю у смітник.
І люди перестануть воювати,
Як воля матері дійде до всіх —
Я виростила сина не солдатом!

Мир і дружбу цінуй.
Перемоги – це лажа.
Як спитають, чому —
Передай, мама каже:

Хор

— Я виростила сина не солдатом,
Підняла на ноги, аби життю радів.
Не смій на нього вішать автомата,
Щоб іншим матерям вбивав синів.
Хай нації йдуть мирно домовлятись,
Час викинути зброю у смітник.
І люди перестануть воювати,
Як воля матері дійде до всіх —
Я виростила сина не солдатом!