Ультиматум ворогам миру

Український канал NewsOne та російський канал “Росія 24” пропонують провести телеміст під назвою “Треба поговорити” і, дійсно, поговорити українцям та росіянам про те, як нам жити в мирі.

Я чую голоси ненависті. Байдужості. Злості.

Зокрема, націоналіст Андрій Білецький заявив ультиматум організаторам телемоста. Залякує насильством. Журналістам посипалися погрози. Схоже, телеміст зривається.

Все це не має сенсу. Можна завадити одній розмові, але не можна зупинити постійний діалог людей через Інтернет, по телефону, на особистих зустрічах українців і росіян по всьому світу. Війни починаються і закінчуються, а спілкування триває постійно.

Оголошую ультиматум особисто Андрію Білецькому і кожному, хто поділяє його ненависть, злість, небажання шукати компроміс.

Я хочу вам сказати: історія людства – це не історія воєн.

Історія людства – це історія мирних переговорів і домовленостей.

Історія людства – це історія багатства народів, здобутого завдяки діалогу і торгівлі. Історія добробуту людей, може, спорченого десь на якийсь час безглуздими війнами, але завжди відновлюваного у неминучому рості та укріпленні. Чому так відбувається? Бо люди шукають спільну мову, не розпалюють ненависть, не шукають приводу для війни.

Ви шукаєте привід для війни, а більшість українців хочуть миру. Це засвідчується всіма соціологічними опитуваннями.

Тому я висуваю вам ультиматум, Андрій Білецький і всі його прибічники! Або ви почнете говорити про мир – про Український Мир, як ви його бачите – або вас ніхто не стане слухати!

Я перестану читати ваш блог на “Українській правді”, в якому нема нічого, крім тупої ненависті. Цей блог неможливо читати!

Я ніколи не дивитимусь ваші відео, якщо ви говоритимете про дурнувату війну, а не про розумний мир.

Говоріть про мир. Інакше будете політичними трупами. Ви будете ходити, ви будете говорити, ви будете розпалювати ненависть, але ніхто вас не слухатиме. Тому що людям потрібен мир.

Володійте собою. Подолайте свою ненависть.

Полюбіть інших людей. Поклоніться людям. Вірте в себе.

Юрій Шеляженко