Закон один для всіх?


Спитайте будь-якого політика, чиновника, правоохоронця, чи живе він по одним законам з іншими громадянами України - і він беззаперечно скаже "так!". Про верховенство права сказано багато гарних слів, гасло "закон один для всіх" стало приказкою. Але все одно день у день я проходжу в підземному переході біля станції "Дружби народів" Київського метрополітену і бачу, як міліціонери при виконанні службових обов'язків палять цигарки у недозволеному громадському місці.


Питаєш: люди добрі, хіба можна? У відповідь ті в грубій формі повідомляють, що вони завжди курять в цьому місці. І ніяких спеціально відведених місць з відповідними табличками їм не потрібно. Ну справді, хто їх примусить діяти відповідно до закону? Хіба вони штрафуватимуть один одного за адміністративне правопорушення?! Тільки інших киян та гостей столиці, які без погон є беззахисними! Просиш представитись - неввічливо відмовляються всупереч статті 5 Закону України "Про міліцію". Залишається тільки зафіксувати на фотоапарат, що закони для столичної міліції не писані.



22 вересня 2005 року вступив в силу Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" № 2899-IV, згідно якому (стаття 13) "забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях, за винятком спеціально для цього відведених місць". Під "громадськими місцями" розуміється "частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони". В спеціально відведених місцях, де паління дозволене, має висіти відповідна табличка.

В київських підземних переходах та в метро палити заборонено. Правоохоронці склали десятки, якщо не сотні тисяч протоколів на необережних курців, штрафуючи "по максимуму". Адже статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено: "Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Згідно міліцейському протоколу курильщик платить до державного та місцевого бюджетів від 17 до 85 гривень в залежності від "доброти" міліціонерів, або від двадцятки до полтинника "на лапу". Застукають вдруге - доведеться платити від 85 до 119 гривень. Цікаво, що 30 жовтня 2008 року Київрада з ініціативи Блоку Леоніда Черновецького зажадала підняти штрафи до 170-198 грн., направивши відповідне звернення до Верховної Ради. Критерії визначення суми штрафу законодавство не обумовлює, тому, як правило, розкошелитись доводиться по максимуму. І начальство заохочує полювання на курців. От тільки якщо б в Україні закон був би один для всіх, правоохоронцям довелося б щодня штрафувати один одного!

Захарко БЕРКУТ

Газета "Правдошукач" звернулася до Департаменту зв'язків з громадськістю МВС України з проханням прокоментувати цю статтю. Коментар буде опубліковано відразу після надання.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple