Рейдери взялися за... каналізацію!


Підприємець Борис Сімоходський у 1989 році створив мережу підприємств, що виконують роботи по прокладанню та ремонту водопровідних і каналізаційних мереж. Працював як на на державне замовлення - серед його клієнтів Адміністрація Президента, Генеральна дирекція по обслуговуванню іноземних представництв, районні адміністрації - так і для численних приватних організацій. Завдяки потужній виробничій базі з власною спецтехнікою і застосуванню сучасних технологій пан Сімоходський зі своєю фірмою ТОВ "Борислав" брався за найсерйозніші замовлення і виконував їх дешевше за конкурентів.

- Те, чим я володію, почало викликати інтерес деяких нечистих на руку людей. Їх можно назвати модним словом "рейдери",- розповідає він,- Це сильні люди з прокуратури, колишні співробітники СБУ і міліції. Але я принципово не буду називати імен, тому що побоююсь за своє життя. Хай цим займається майбутнє слідство.



Втім, деякі прізвища, на його думку, виконавців рейдерської атаки пан Сімоходський назвав. Це колишній співробітник ТОВ "Борислав" з кримінальним минулим Дмитро Ярославський, за словами підприємця - раніше судимий за підробку документів. Він за допомогою фальшивок намагався заволодіти спецтехнікою та іншим майном підприємства. Двоє працівників ТОВ "Борислав" написали заяви до прокуратури Шевченківського району про те, що Ярославський залякував їх, зокрема із застосуванням зброї. Також Борис Симоходський стверджує, що працівник Шевченківського районного відділку міліції Михайло Дмитрієв вимагав від нього сплатити неіснуючий борг перед Ярославським у розмірі 200 тисяч доларів "або вирішити питання полюбовно". Таким чином вимальовується схема взаємодії "оборотнів" з криміналітетом.

В кабінеті підприємця було влаштовано обшук з виїмкою численних документів, статутів підприємств, свідоцтв на право власності. З кабінету бухгалтера забрали системний блок комп'ютера, на якому знаходились дані, що є банківською таємницею. Забрали навіть особисті речі - зокрема, новий, не завантажений ніякою інформацією ноутбук. Коли "бригада" "правоохоронців" вломилася до квартири матері підприємця, вона втратила свідомість. У самого пана Сімоходського після цих подій стався серцевий напад.

До того ж хтось надоумив прокуратуру Шевченківського району звинуватити ТОВ "Борислав" у нецільовому використанні 829 тисяч гривень з районного бюджету. Між тим в історії, яку притягнули за вуха для розправи над бізнесменом, ТОВ "Борислав" якраз зробило все від нього залежне, а фатальну роль зіграла безвідповідальність міських чиновників.

Влітку 2007 року Шевченківська районна адміністрація провела тендер на прокладання каналізаційних труб по трьом вулицям: Магістральній, Невській і Чаплигіна. Згідно проектній документації була запланована ціна робіт - 3,2 мільйони гривень. ТОВ "Борислав" виграло цей тендер у двох суперників, бо, маючи нову технологію, взялося виконати потрібні роботи всього за 1,7 млн. гривень.

- З Шевченківською адміністрацією мене пов'язують давні ділові відносини. Я з адміністрацією і на об'єктах адміністрації працюю 15 років. Але на фінансування цих робіт місто виділило всього один мільйон гривень. Звичайно ж, ми виконали роботи лише на мільйон гривень. Ми ж не можемо кредитувати державу! - каже Борис Сімоходський.

ТОВ "Борислав" виконало всі заплановані роботи на вулиці Невській і ще зробили великий участок, близько 100 метрів, на вулиці Чаплигіна. Роботи були виконані до кінця 2007 року за рахунок оборотних коштів. З обіцяного мільйона підприємство отримало у 2007 році лише 94 тис. грн.

- Оскільки місто грошей не дало, районна адміністрація остаточно розрахувалась власними коштами шляхом заключення додаткової угоди з нами аж в кінці літа 2008 року,- каже Борис Сімоходський,- Ми виконали роботи, з великим запізненням отримали оплату - мільйон гривень, тільки на матеріали витратили більш ніж 680 тисяч гривень, а ще - сплатили податки, заробітну плату і так далі. Якщо ви знаєте арифметику, подумайте: як можна було вкрасти додатково вісімсот тисяч?! А в січні 2009 року, коли поламався водопровід і ми мали відремонтувати його згідно гарантійним зобов'язанням, правоохоронці раптом почали перешкоджати роботам під предлогом, ніби ми дороблюємо не зроблене рік тому. Звідки вони таке взяли всупереч фактам і здоровому глузду, не уявляю собі. Існує ж акт про поломку водопроводної мережі! Є підтвердження того, що виділені кошти використовувалися строго за призначенням!

Редакція звернулася за коментарями до міської влади про недофінансування прокладання каналізації та до правоохоронних органів Шевченківського району щодо ролі їх окремих представників у рейдерській атаці на ТОВ "Борислав".

На даний момент редакція отримала коментар лише від Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації. У листі за підписом начальника управління, заступника голови КМДА В. Падалки стверджується:

"Фінансування капітального будівництва (реконструкції) об'єктів в місті Києві здійснюється у відповідності до показників затвердженої в установленому порядку Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на відповідний період.

Формування та подання проекту Програми соціально-економічного розвитку на затвердження Київській міській раді належить до компетенції Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на 2006 рік по Шевченківській районній у місті Києві державній адміністрації були передбачені наступні об'єкти:

- "Будівництво мереж каналізації на вулицях та провулках у Шевченківському районі - вул.. Магістральна" з плановим обсягом фінансування 239,0 тис. грн., за рахунок коштів міського бюджету. Згідно звіту обсяг виконаних робіт за 2006 рік по цьому об'єкту склав 239,0 тис. грн.., з міського бюджету Шевченківській районній у місті Києві державній адміністрації було перераховано - 187,3 тис. грн.

- "Будівництво каналізаційних мереж для приватних будинків по вулицях Бердянській, Бугорній, Ясногірській, Чаплигіна, Бакинській, Ризькій, Невській, Цулукідзе, у пров. Чаплигіна, Бакинському, Бердянському, Щусева, Ризькому, Орловському" з плановим обсягом фінансування 625,2 тис. грн., за рахунок коштів міського бюджету. Згідно звіту обсяг виконаних робіт за 2006 рік по цьому об'єкту склав 625,2 тис. грн.., з міського бюджету Шевченківській районній у місті Києві державній адміністрації було перераховано - 433,3 тис. грн.

Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на 2007 рік по Шевченківській районній у місті Києві державній адміністрації був передбачений об'єкт:

"Будівництво каналізаційних мереж для приватних будинків по вулицях Бердянській, Бугорній, Ясногірській, Чаплигіна, Бакинській, Ризькій, Невській, Цулукідзе, Магістральній, по пров. Чаплигіна, Бакинському, Бердянському, Щусева, Ризькому, Орловському" з плановим обсягом фінансування 4826,8 тис. грн.., в тому числі за рахунок коштів міського бюджету - 1191,9 тис. грн., (з них 191,9 тис. грн.. - оплата за роботи, виконані у 2006 році) та за рахунок коштів району - 3634,9 тис. грн.. Згідно звіту обсяг виконаних робіт за 2007 рік по цьому об'єкту склав 1000,0 тис. грн.., Шевченківській районній у місті Києві державній адміністрації було перераховано тільки з міського бюджету - 278,1 тис. грн., (з них 191,9 тис. грн.. - оплата за роботи, виконані у 2006 році). Фінансування за рахунок коштів району не здійснювалось.

Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва на 2008 рік по Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації був передбачений об'єкт:

"Будівництво каналізаційних мереж для приватних будинків по вулицях Бердянській, Бугорній, Ясногірській, Чаплигіна, Бакинській, Ризькій, Невській, Цулукідзе, Магістральній, по пров. Чаплигіна, Бакинському, Бердянському, Щусева, Ризькому, Орловському" з плановим обсягом фінансування 1833,2 тис. грн.., в тому числі за рахунок коштів міського бюджету - 15,7 тис. грн., (оплата за роботи, виконані у 2007 році) та за рахунок коштів району - 1817,5 тис. грн.. Згідно звіту роботи у 2008 році по цьому об'єкту не виконувались. В 2008 році Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією фінансування проведено за рахунок коштів району в сумі 904,2 тис. грн., на оплату робіт минулих років. З міського бюджету кошти не виділялись.

Згідно з проектно-кошторисною документацією кошторисна вартість об'єкту була затверджена в сумі 7611,8 тис. грн.

Таким чином, в межах компетенції, визначених статтею 115 Бюджетного кодексу України, Головне фінансове управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не вбачає фактів нецільового використання коштів Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією.

Відповідно до статті 113 Бюджетного кодексу України контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів здійснюють органи Державної контрольно-ревізійної служби України.

Поняття нецільового використання бюджетних коштів визначено статтею 119 Бюджетного кодексу України".

Юрій ШЕЛЯЖЕНКО

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple