Працівникам торгівлі в Києві подарували водевіль, компенсуючи втрати товарообороту на 6,6 млрд. гривень


На фото: в центрі заступник голови КМДА Ігор Шовкун, праворуч Марта Ткачук.

Задовольняти потреби людей у найрізноманітніших товарах та послугах - давня і почесна професія. Є у людей цієї професії і своє свято. Президент України 5 червня 1995 року підписав Указ, згідно якому було установлено День працівників торгівлі. Свято відзначається щорічно в останню неділю липня, цього року це 26-те число.

Святкувати підприємці й торгівці почали заздалегідь. 23 липня зала Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки, а також всі ложі були переповнені. В буфеті лилося рікою шампанське, адміністрація театру тим часом подбала про те, щоб в зв'язку з аншлагом витягнути з чуланів додаткові стільці.

Відкрив урочисте зібрання Ігор Шовкун, заступник голови Київської міської державної адміністрації.

- Сьогодні в цій залі еліта галузі, кращі фахівці, які своєю самовідданою працею формують імідж столиці й імідж держави як передової у галузі сервісу і галузі торгівлі. Я хочу виконати приємну місію, роздати нагороди за дорученням Київського міського голови,- сказав він,- Але спочатку кілька слів про те, як ми пережили цей рік. Незважаючи на кризу, ми вирішили відсвяткувати це свято й нарощувати обороти в цій сфері. Цього року відбулося значне зниження обсягів товарообороту. Ми кожен місяць цього року втрачали понад мільярд товарообороту, маємо трохи менше 27 мільярдів за півріччя, це 80,3% у порівнянні з минулим роком. Хоча галузь торгівлі залишається найбільш рентабельною на сьогодні, найбільш інвестиційно привабливою - ми отримали за перше півріччя більш ніж 50 мільйонів гривень інвестицій. Маємо на сьогодні більш ніж 3000 закладів торгівлі, 900 продовольчих, з них 121 супермаркет, і майже 2100 промислових магазинів. Повинен сказати, що за останні 5 років 110-120 закладів торгівлі відкривається щорічно. Я привів ці цифри, для того щоб сказати, що у нас є запас міцності для подальшої стабільної роботи. Хотів би побажати вам подальшої плідної праці, наснаги на нові звершення, добробуту, благополуччя і любові в сім'ях!

З цифр, які навів пан Шовкун, легко порахувати, що втрати товарообороту порівняно з минулим роком в Києві сягнули 6,6 млрд. грн., притому за умови обезцінення гривні. Не дивно, що на урочистості, де була оголошена така цифра, журналістів не запрошували! До речі, за даними Держкомстату України, Київ лідирує по Україні за обсягами падіння товарообороту. Наступними в "антирейтингу" є Дніпропетровська та Полтавська області.

За багаторічну сумлінну працю, за професіоналізм та з нагоди професійного свята кілька десятків людей були нагороджені почесними грамотами та подяками Київського міського голови. На жаль, західна традиція виступати з нагоди нагородження (хоча б коротко) поки не прижилася в Україні, однак бажаючим давали слово. Отримавши подяку, Марта Іванівна Ткачук, депутат Печерської районної у м. Києві ради, голова благодійного фонду "Думнич" виступила:

- Дозвольте мені сьогодні щиро подякувати за таку високу нагороду. За цю честь в першу чергу дякую Голосіївській районній адміністрації, Віктору Вячеславовичу Товстоногу, заступнику голови РДА. Особливу подяку я висловлюю Валентині Іванівні Ковальчук і всьому апарату, тому що ці люди - фахівці надзвичайно високої моралі, і всі мої досягнення у підприємницькій діяльності досягнуті тільки завдяки цим прекрасним, чуйним, добрим людям. Дякую їм!

Також були зачитані вітання від прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, від міністра економіки Богдана Данилишина. Виступили представники профспілок працівників торгівлі та ресторанного бізнесу.

Після закінчення зборів й 15-хвилинного "антракту" працівники торгівлі мали змогу насолодитися двохгодинною комедійною виставою "Її навіжені чоловіки" за п'єсою Габріеля Ару "Laure et les Jacges". Одна прекрасна жінка, Олена Борох, й троє чоловіків -  майстри сценічного мистецтва Станіслав Москвін, Віктор Семиразуменко, Олександр Хорошко розіграли чотири сценки з'ясування стосунків начебто за одним сценарієм, але з абсолютно непередбачуваним розвитком подій та фіналом. Що б ви робили, якщо подруга спеціально залишила на видному місці листа від коханця?.. Виявляється, навіть в такій ситуації три шанси проти чотирьох зберігти пару! Було б бажання... Цей водевіль, написаний в середині минулого століття, актуальний і досі. Бо ж незважаючи на економічні й технологічні потрясіння останніх десятиліть відносини чоловіка та жінки завжди залишалися складними, непередбачуваними, іноді веселими, іноді трагічними - але весь цей час саме любов рухала мільярдами сердець та залишалася надійною цінністю й орієнтиром в мінливому світі.

Юрій ШЕЛЯЖЕНКО

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple