Ющенко примусив правоохоронців червоніти

7 липня Президент взяв участь у засіданні колегії Генеральної прокуратури України і оприлюднив комплексну доповідь про вельми невтішні результати роботи правоохоронних органів.

Газета “Правдошукач” теж була акредитована на цю колегію.

Більш ніж годину, поки Віктор Ющенко наводив приклади кричущих недоліків, Генеральний прокурор Олександр Медведько сидів у президії весь червоний. Та й аудиторія - керівники регіональних управлінь СБУ та органів прокуратури – почувалася нервово, після того як Президент попросив одного з учасників наради вийняти з рота жувальну гумку.

Також у колегії взяли участь Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, голова голова Державної митної служби Анатолій Макаренко, в.о. голови Національного банку Анатолій Шаповалов, Глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко.

Приділивши багато часу резонансним подіям навколо Лозинського (Президент не вибирав виразів: “Вас поклали на лопатки. Ви слабаки. Виграє жулік”) та філософським узагальненням (“Чому не працює закон? Я глибоко переконаний в тому, що значна частина рішень кадрових і в прокуратурі, і в міліції є неефективними, прийшли багато випадкових людей, для яких це не служба державі, а пошук особистого збагачення”), Ющенко заявив, що отримує щотижня близько тисячі листів зі скаргами на роботу правоохоронних органів і перейшов до аналізу бездіяльності правоохоронців та контролюючих органів у сфері подолання економічної злочинності.

У банківському секторі Президент назвав такі проблеми, як “вибіркове” кредитування юридичних осіб та населення і стрімке зростання обсягів проблемної кредитної заборгованості (станом на 01.06.09 перевищує 36 млрд. грн.): “Це може бути для низки банків просто приховане банкрутство в інтересах декількох людей”. Також пан Ющенко озвучив інші тривожні факти: “На сьогодні 10 мільярдів гривень не проплачені у банківській системі”, “Чому ПДВ відкомпенсовується тільки членам однієї партії? Чому наперед стягнуті податки?”.

Особливо обурило Президента зникнення зі сховища одного з банків в Криму 2,6 млн. гривень: “Ви знаєте, я тридцять років у банківській системі і п’ятнадцять років закривав кладову в шість годин вечора кожен день. Це ритуал був. В присутності трьох осіб. Ні у кого нема єдиного ключа. Це принцип солідарної відповідальності, який з італійських часів, з середньовіччя працює бездоганно. Тут очевидне порушення банківської класики”.

Ще однією мішенню для різкої критики Президента стала митниця: “В українській митниці спостерігається посилення криміналізації... на сьогодні є непоодинокі випадки, коли рядовий інспектор митниці отримує хабар від 300 тис. до 1,7 млн. доларів… І я вчора отримав матеріали, які откати дають на Одеській митниці чотирьом персонам, поіменно. Яка сума, з яких контейнерів, в якому місці”.

“Я дуже хочу, щоб ви вийшли сильніші сьогодні, консолідованіші. Я хочу, щоб ви згадали: ви державні службовці, ви слугуєте виключно українській державі” – сказав Президент на завершення. Також Ющенко заявив, що правоохоронці можуть і повинні працювати на результат: “якщо ви не присвячуєте себе боротьбі зі злочинністю, ви в цих органах не потрібні” – і побажав успіхів сумлінним правоохоронцям.

Генеральний прокурор Олександр Медведько подякував Президенту за “критичну, але об’єктивну оцінку роботи правоохоронних органів”. “Ми все зробимо для того, щоб виправити ситуацію на краще” – сказав він. Наступні виступаючі не так охоче погоджувалися з критикою Президента. Скажімо, голова Державної митної служби Анатолій Макаренко, повідомивши, що в цьому році до правоохоронних органів було передано 86 матеріалів про можливу корупцію в митній службі, додав: “Це питання дуже болюче, але я хочу підкреслити, що у нас недостатньо повноважень для його вирішення. Ми не маємо статусу суб’єктів оперативно-розшукової діяльності”.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple