Позитивний імпульс Януковича

Президент України Віктор Янукович перше своє послання на цій посаді адресував не парламенту, а народові України. “Правдошукач” був акредитований на цю подію та спостерігав зблизька, як твориться історія.

По червоній килимовій доріжці, душевною посмішкою вітаючи своїх гостей, Янукович увійшов до зали Палацу “Україна”. Зібрання почалося з державного гімну України, а закінчилось духовним гімном. Як важлива зараз ця молитва: “Боже, великий, єдиний, нам Україну храни!”.

Звіту про діяльність влади за перші сто днів ми не дочекалися, і контроверсійні рішення продовжують збурювати дискусії та розколювати суспільство. Але можна зрозуміти політика, який в перші дні правління перш за все намагається задовольнити прагнення свого електорату, подати символічні сигнали: мова, флот, геополітика...

Втім, сигнали є сигналами. Не варто їх переоцінювати! Попереду великий простір для маневрів. Якщо Янукович має намір сам реалізувати свої плани на 10-20 років вперед, йому доведеться стати президентом всіх українців. Врахувати й думку тих, хто зараз, можливо, почувається розчарованим та зневаженим.

Свій стратегічний нарис команда нового Президента назвала програмою економічних реформ. Дійсно, економічні реформи в Україні потрібно завершити. Те, що Президент будує свою жорстку вертикаль виконавчої влади, яка багатьом нагадує адмінресурс та не всім подобається – в кінцевому рахунку може справді виявитись не прелюдією до диктатури, як це прагне показати опозиція, а тімбілдінгом, побудовою команди конструктивних політиків, зусиллями яких подолаємо кризу та виростимо нове покоління грамотних, свідомих, активних громадян. На це хочеться сподіватись.

Про що казав Янукович? Його слова надихали працювати на благо України. Перший слайд президентської доповіді чесно констатував “зупинку в розвитку України”, останній слайд навіював: Україна має шанс!

Конкретні заходи були обмальовані широкими штрихами. Підтримка бізнесу, приватизація та дерегуляція, делегування громадськості нинішніх повноважень держави. Пошук нових ресурсів, створення нових можливостей для економіки за допомогою міжнародного партнерства. Суспільний договір соціального характеру, сучасна високотехнологічна освіта, соціальні перетворення – найближчі два роки команда Януковича планує долати бідність. Європейська інтеграція та дружба з Росією. Правова держава, жодних преференцій олігархам.

Дуже привабливі ідеї. Інструменти перетворень, щоправда, викликають тривогу – надто багато кланових інтересів зв’язано у гордіїв вузол навколо Банкової. Але для того, щоб цей вузол коли-небудь був розрубаний, ми маємо вірити: так, це можливо.

Може, так і треба: не помічаючи критики, давати позитивний імпульс. Обраний більшістю, Президент показав правильні орієнтири. Якщо зараз кожен з його виборців замислиться: “Що я зробив для того, аби реалізувати шанс на розвиток України?” – зрушення буде.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple