Марта Ткачук: "Я налаштована боротись із несправедливістю"


Успішна діяльність депутата Печерської районної ради від Блоку Юлії Тимошенко, голови благодійного фонду "Думнич", приватного підприємця Марти Ткачук може бути прикладом для будь-якої сучасної ділової жінки. Вона могла б довго розповідати про свій життєвий шлях, численні досягнення, про те, скільком людям допомогла - бо коли просять, відмовляє у допомозі рідко. Але привід для цієї розмови видався тривожний: рейдерські дії "оборотнів в погонах".

- Марта Іванівна, яка ситуація склалася з Вашим бізнесом у Голосіївському районі?

Я почала свій підприємницький шлях з Голосіївського району. Працюю там з 2000 року. На перших етапах у мене стояла одна торгова палатка, але потім виникла думка: чому б не розширити бізнес? В 2006 році всі говорили про недостатню кількість продуктових магазинів з доступними цінами. Відповіддю на це стали малі архітектурні форми, міні-магазини.

Голосіївська районна влада завжди сприяє підприємцям, які можуть за один день мобілізуватися і виїхати на заходи, які організує район, такі як ярмарки. Мало хто готовий взяти участь в таких заходах, забезпечуючи обслуговування на високому рівні і при тому не сподіваючись на високі прибутки. Але ж це заходи соціальної спрямованості, тому у мене ніколи не виникало вагань, брати в них участь чи не брати.

Моя ідеологія така: перш за все треба думати не про гроші, а про те, як принести користь людям. Тоді й прибуток буде, бо добро вернеться. Я дивлюся за тим, щоб у об'єктів торгівлі був естетичний вигляд, високий санітарно-епідеміологічний стан, щоб людині подобалось увійти і зробити покупку.

На жаль, пару місяців тому міліція, зокрема - працівники відділу державної служби боротьби із економічною злочинністю, з незрозумілих причин почали виявляти підвищену  увагу до мого бізнесу. Працівники ВДСБЕЗ незаконними методами тиснуть на моїх працівників, влаштовують "перевірки", які вони не мають права робити. Діяльність працівників правоохоронних органів можна описати одним сленговим словом: "наїзд".

Я зверталася з проханням захистити до районної адміністрації, до найвищого керівництва включно. "Наїзди" не припинялися.

23 травня до мого міні-магазину на вулиці Жилянській прийшли працівники міліції, дуже ганебно і грубо повелися з продавщицею, вигнали її з магазину, порпались за прилавком. Коли я під'їхала на місце подій, магазин був опечатаний і мені продавщиця сказала, що міліціонери залили клею у замок. Я ще застала "правоохоронців", вони відмовились пояснювати мотиви своїх хуліганських дій та швиденько втікли на своїй машині. Ніякого протоколу не показали, бо він не складався, ніяких звинувачень не пред'явили. Замок довелося міняти.

8 квітня цього року був ще більш ганебний випадок. Працівники ВДСБЕЗ прийшли в магазин і вимагали, щоб за три хвилини власниця магазину з'явилася перед ними, в іншому випадку обіцяли забрати продавщицю в райвідділ та вивезти весь товар. Хвилин за п'ятнадцять я приїхала до них, і вони намагалися затягнути мене до свого районного відділу, не пояснюючи жодних причин затримання! В той день якраз у мене був відповідальний захід благодійного фонду "Думнич", я не могла з ними їхати, але вони наполягали на своєму і слухати нічого не хотіли.

- Який благодійний захід вам зірвали працівники ВДСБЕЗ?

Батьківські збори з приводу екскурсій для учнів шкіл Печерського району по святим місцям Києва, Китаєва, Чернігова, які організовує мій благодійний фонд. О 16 годині ми мали зібратись в одній з шкіл. Мене чекали на тих зборах, організувати їх було нелегко. Цей інцидент призвів до того, що батьки не змогли поспілкуватись зі мною, хоча питань було багато, як я потім дізналася.

Хочу сказати, що за два місяці більше тисячі дітей, завдяки роботі фонду, побачили Київ та інші міста з духовної сторони. Чого варті дитячі відгуки про надзвичайні екскурсії!

Для вчителів теж було організовано поїздки. Був виділений з фонду "Думнич" автобус, було оплачено екскурсовода, провізію. Фонд займається запровадженням у школах району курсу духовної етики на основі гуртків, і це мене надихає забути про негаразди, набратися позитивної енергії й боротись з несправедливістю.

- Як відреагували міліціонери на вашу розповідь про благодійну діяльність?

Байдуже. Навіть з ворожістю та недовірою! Коли я показала їм посвідчення депутата Печерської районної ради, вони набралися нахабства стверджувати, нібито посвідчення фальшиве, мовляв, "ви його купили на Петровці"!

Вони надягли на мене наручники, мені стало погано і боляче. Схопили мене вчотирьох, завезли до відділу міліції, зірвали захід. Звичайно, що жодних правопорушень не знайшли та нічого пред'явити вони мені не змогли.

Тоді взялися за моїх продавщиць в двох різних магазинах, молодих дівчат з села, які дуже бояться міліції. Думаю, "оборотні в погонах" спеціально шукали у мене таких працівників, кого б можна налякати та примусити підписати що завгодно. Взяли санітарні книжки і почали стверджувати, як папуги, що ці санітарні книжки "фальшиві"!

Почувши погрози відкриття проти неї кримінальної справи, одна з дівчат просто втратила свідомість. А її примушували оговорити мене, що нібито я ті книжки їм видала. Насправді вони проходили обстеження в поліклініці по всім правилам. Я ж не займаюся тими санітарними книжками, а беру на роботу людину, у якої всі документи в порядку, і тут все було саме так. Тобто, працівники правоохоронних органів фабрикували справу особисто проти мене і намагалися примусити моїх працівників до завідомо неправдивих свідчень! То я хочу спитати: отак наша міліція захищає права громадян?!

Я дуже важко переживаю міліцейське свавілля, душа болить за людей. Це відображається на моєму здоров'ї. Наскільки я знаю, зараз Юлія Володимирівна намагається допомагати приватним підприємцям, малому та середньому бізнесу. Зараз накладено мораторій на перевірки. Але чомусь відбувається беззаконня, з яким я рішуче налаштована боротись.

- "Оборотні в погонах" навряд чи псують Вам життя з безкорисливих мотивів. Як Ви гадаєте, чи Вас "замовили" конкуренти, або це політичне замовлення?

Ви знаєте, я і не замислювалась над цим, поки ви не задали таке питання. Якщо б "наїзд" один раз був, я б і не стала виходити на люди з своїми проблемами. Та коли незаконні дії стають системними, зараз на думку спадає: може щось таке і бути. Але до чого тут конкуренти? Я з ними товаришую! Ринок великий, місце під сонцем є для всіх. Втім, хто його знає, треба над цим подумати...

Навряд чи це може бути політичне замовлення. Все-таки голова районної адміністрації є БЮТівцем, тобто ми з ним належимо до однієї політичної сили.

- Марта Іванівна, за  вашу відкритість Вам можуть помститись. У  Вас не виникає страх перед людьми, які здатні на беззаконні вчинки?

Ні! Страху я не маю ніякого, бо страх в таких випадках недопустимий. Якщо ми - підприємці, від яких залежить соціально-економічний стан нашої країни, будемо приховувати незаконні дії правоохоронних органів, або будь-яких органів влади, то таким чином і ми стаємо співучасниками незаконно-корупційних дій. І тоді в нашій країні ніколи не буде справедливості і правопорядку. Замовчувати неправомірні дії - це егоїстично та протизаконно.

Я мрію про те, щоб кожний підприємець сміло та відкрито захищав свої права і не боявся говорити, коли з ним поводяться протизаконно. Звичайно, в такій ситуації кожна людина повинна перш за все зробити оцінку самій собі! Особисто про себе я скажу, що не роблю ніяких поганих справ. А від того, хто мені стає на заваді - повинна захищатися. Таку впевненість та сміливість мені надає моя справа, реальна справа, яку я роблю не на словах.

Я відчуваю великий обов'язок у своєму житті - допомагати людям, займатись благодійністю, сприяти розвитку духовної культури та мистецтву. Це вкрай необхідно для нашого суспільства, і я роблю це. Я не маю права припиняти свою благодійну діяльність, і для такої справи мені потрібне економічне підґрунтя, за яке я повинна сміливо та впевнено боротися.

І я переконана, що якщо продовжуватиму дотримуватись саме таких принципів свого життя, то ніхто, ніщо, ніколи та ніяк не стане мені на заваді. Люди, які роблять добро, думають про суспільство - тилом їх стає сам Господь.

Спілкувався Юрій ШЕЛЯЖЕНКО

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple