"Різдвяний салон" в Будинку Художника

Національна спілка художників та Міністерство культури і туризму подарували киянам виставку незвичайної краси - "Різдвяний салон" на відзнаку 100-річчя від народження прославленої української художниці Марії Оксентіївни Приймаченко (1909-1997).

До експозиції увійшло більше 300 творів українського мистецтва, автори яких представляють усі регіони України: М. Галушко, С. Голембовська, В. Затинайло, Л. Жоголь, Н. Ісупов, Т. Мисковець, Н. Пікуш, М. Севастьянова, М. Трегубова, Н. Борисенко, С. Кадочников та ін. Також на виставці були твори почесної гості - Анжеліки Рудницької , а особливу втіху глядачі отримали від картин самої Марії Приймаченко (з фондів НСХУ).


Гості відкриття виставки познайомились з лауреатами премії ім. Катерини Білокур, видатної майстрині українського народного декоративного живопису (киянка М. Семесюк та художник-різьбяр з Косово М. Радиш), та премії ім. Михайла Дерегуса (живописець О. Науменко та графік Н. Михайлицька) - ці премії присуджується авторам визначних творів традиційного народного мистецтва і молодим художникам.

Експозиція в восьми залах розкриває усе розмаїття творчих уподобань сучасних митців від традиційних підходів, таких як петриківський розпис, до сучасних пошуків. Загалом, "Різдвяний салон" показує велич цього християнського свята очами українських художників, дає можливість отримати емоційний імпульс для подальшої власної творчості, відчути естетичну насолоду від спілкування з чудовими витворами найталановитих майстрів.

Виставка буде відкрита до 18 січня 2009 року.

Захарко БЕРКУТ

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple