"Молода Просвіта": у склоках живемо щодень?

Більшість матеріалів шпальти Politics № 003 газети "Правдошукач" від 10.01.2009 присвячено ситуації у Всеукраїнській молодіжній громадській організації "Молода Просвіта", девіз якої - "Для щастя України живемо щодень". От підбірка цих матеріалів.

Читайте також: "За 5 років "Молода Просвіта" освоїла півмільйона бюджетних коштів, а Мінсім'їмолодьспорту плутає тисячі з мільйонами".

Слово редактора. Ви можете спитати: навіщо стільки уваги до стосунків лідерів Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Молода Просвіта”? Авжеж, розбиратись в тому, як використовує бюджетне фінансування і чи дотримується ця організація свого Статуту - справа перш за все її членів, а також контролюючих органів: Міністерства Юстиції, Рахункової Палати, Контрольно-Ревізійного Управління КМУ, прокуратури... Та я є з 2003 року у цій організації, однаково поважаю Євгена Букета та Віталія Мороза. Розумію позицію Віталія: без фінансування нічого серйозного не зробиш. Розумію позицію Євгена: принципові питання, особливо грошові, мають вирішуватись консенсусом. Та мені соромно дивитись, як нікчемно пересварилися досвідчені активісти замість роботи на благо України. Амбіції нищать спільну справу, крадуть час!.. З повагою і до Ваших послуг, Юрій Шеляженко.


На фото: В. Мороз (ліворуч) і Є. Букет (праворуч) на прес-конференції "Українські робітники за кордоном, як електоральний ресурс на виборах - 2006" в інформаційному агентстві “Інтерфакс”.

АВТОРИТАРНИЙ СТАТУТ

Євген Букет, колишній заступник голови ВМГО "Молода Просвіта", засновник Київського обласного товариства "Молода Просвіта" та член ВУТ “Просвіта”, звинувачує Голову ВМГО "МП" Віталія Мороза у веденні господарської діяльності, від якої нема користі для багатьох членів організації (див. статтю "Куди витрачаються десятки й сотні тисяч гривень щороку?").

На цій підставі разом з кількома лідерами місцевих осередків пан Букет спробував переобрати Голову ВМГО "МП". Однак ця спроба провалилася. Та й навряд чи могло бути інакше, бо Статут ВМГО "МП" дає Голові організації найширші повноваження, які правильно було б назвати диктаторськими. Зокрема, Голова ВМГО "МП" може "призупинити перебування в лавах підзвітних йому організацій будь-якого члена" (ст. 4.5). Такий принцип дозволяє Голові (за умови юридично грамотних дій, само собою) як мінімум забезпечити лояльність всіх членів Правління, а в принципі - й лояльність всіх членів організації, бо внутрішня опозиція може бути негайно виключена. В свою чергу, Правління довільним чином (!) визначає норми представництва делегатів від осередків на Загальні збори МП (п. 6.2), які скликаються раз на п'ять років й обирають Голову організації (він же Голова Правління, п. 6.4.1). Тобто, Правління ВМГО "МП" під головуванням пана Мороза обирає на свій розсуд делегатів Загальних Зборів, які обирають нового Голову і Правління. Нема сумнівів, що внутрішню опозицію просто не делегують на ці збори. Так і сталося (див. лист Херсонського обласного осередку та заяви осередків у Київській області).

Упереджуючи логічне в даній ситуації рішення Голови про його виключення, Євген Букет сам вийшов з організації і оприлюднив свої звинувачення на адресу Віталія Мороза в Інтернеті.

Павло Мовчан: "Це не конфлікт, а природні стосунки старших з молодшими"

Павло Михайлович МОВЧАН, голова Всеукраїнського товариства імені Тараса Шевченка "Просвіта", народний депутат України, член фракції "Блоку Юлії Тимошенко", голова підкомітету з питань творчої діяльності, мистецтва, культурно-просвітницької та мовної політики Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності люб'язно погодився прокоментувати газеті "Правдошукач" спробу лідерів регіональних осередків "Молодої Просвіти" переобрати голову всеукраїнської організації.

В "Молодій Просвіті" нема конфліктів. Конфлікт є між старими і молодими. Це не конфлікти, а природні стосунки старших з молодшими. Це природні вподобання, орієнтації... Тому нема конфліктів. Це природня поступова трансформація одного стану в інший. Це як гусениця, яка стає лялечкою, лялечка стає метеликом.

Ми не втручаємося у життя "Молодої Просвіти". Це окрема юридична структура, і справа не тільки в цьому. Ми лише тоді втручаємося, коли вони відступають від ідеології. Але це було один раз. Хотіли "Просвіту" підтягнути під чийсь виборчий проект. Всі сказали: це "Просвіта", це не партійна структура...

Тому - все нормально! Все викристалізується, і це природні процеси. Ми вже є старші люди, і вже треба думати про стару "Просвіту", а не молоду, перейматись: хто, як... Ми поступово підтягуємо людей з "Молодої Просвіти" до тієї "Просвіти", матірної "Просвіти", для того щоб був природній процес.

-Як Ви гадаєте, якщо голови місцевих осередків "Молодої Просвіти" захочуть провести загальні збори і переобрати голову - чи буде це природньо?

Це природньо. А чому б ні? Справа така: це, ще раз кажу, не партійна структура, де треба вказівки давати, де є чітка ієрархія. Громадські об'єднання формуються за іншими принципами. І мусить так бути, бо це найдемократичніший прояв. Ікнакше ми ніколи в житті не об'єднаємо, не консолідуємо людей, які поза партіями. Громадські об'єднання тим і цікаві, що вони ініціюють, роблять і реалізовують.

Євген Букет: "Куди витрачаються десятки й сотні тисяч гривень щороку?"

Добігає кінця 2008 рік. Цей рік, впевнений, запам'ятається всім нам своєю динамічністю і непередбачуваністю. Також він був знаковим і повчальним для “Молодої Просвіти”. Саме цього року багато з вас замислились над питаннями: Чим є “Молода Просвіта”? Яку роль вона відіграє в моєму житті? Що я можу зробити для своєї організації?

Багатьох не залишили осторонь події другої половини року. Буду щирим – мені не соромно за мої дії. Гадаю, так само вчинив би на моєму місці будь-хто, кому не байдуже майбутнє “Молодої Просвіти”. Всі ми ходимо під Богом і він розсудить кожного за вчинками його. Але не можна мовчки потурати процесу, коли ідея перетворюється на фінансову піраміду, коли самовіддана безкоштовна праця багатьох людей перетворюється на засіб збагачення однієї людини.
Громадська організація є доволі специфічним організмом. Тут, зазвичай, бажання людей буває замало. Я свідомий того, що мої дії декому здавалися нещирими і, можливо, провокативними. Але я прагнув насамперед зробити організацію відкритою, а її діяльність прозорою. Так, у більшості провідних молодіжних об'єднань України вибори керівництва проходять щороку, головою організації одна людина не може бути більше двох років впідряд, особи, що досягають 30 років переводяться до почесних членів. Також існує чітка ідеологічна база, принципи наслідування кращих історичних традицій. Усе це разом сприяє поширенню ідей і динамічному розвиткові організаційного організму в цілому.

Судіть самі, але за сім останніх років, коли одна людина, що давно вже не живе молодіжними проблемами, є одночасно головою, одноосібним лідером, бухгалтером і керівником усіх проектів, членство “Молодої Просвіти” скоротилося від кількох тисяч до кількох сотень осіб. Правління і загальні збори здебільшого не проводяться або є фіктивними. Натомість щороку зростають суми державного і недержавного фінансування. Скажіть-но мені, молоді просвітяни, ви бачили хоч коли-небудь значки, футболки, прапори з символікою організації? Натомість вам пропонують купувати членський квиток. А ви хоч раз цікавилися бюджетом “Молодої Просвіти”, чи бачили звіт – куди витрачаються десятки й сотні тисяч гривень щороку? І не намагайтеся. Вас одразу ж звинуватять у всіх гріхах і оперативно попросять йти геть.

Звісно, не можна всіх ставити під один шаблон. Більшість навіть не підозрює, що відбувається за їхніми спинами. Навіть я, будучи тривалий час одним з лідерів “Молодої Просвіти” навіть не уявляв, що можна в будь-який час використовувати чужі паспортні дані, підробляти підписи, отримувати замість інших гроші... Моєму єству чужі такі підходи, але, виявляється, вони не були чужими людині, яку я вважав своїм другом. Так, за будь-яку роботу людина мусить отримувати матеріальну винагороду, інакше їй не вижити в цьому світі, але частина прибутку мусить бути вкладена у спільну справу і ідею, якою для всіх нас є “Молода Просвіта”. Моя вимога, як члена правління, повернути організації 10% зароблених нею коштів у вигляді календариків, прапорців, значків та інших матеріалів, які популяризували б її діяльність була перекручена на намір отримати відсотки від проектів у власну кишеню. До цього одразу ж додалися звинувачення у співпраці з товариством “Просвіта” (членом якого я став ще до того, як потрапив у “МП”) і почався цілеспрямований наступ на усе, що я робив в організації.

Звісно, залишатися в такій маргінальній структурі немає сенсу. Тому на початку вересня я подав заяву про вихід, чим зламав план виключення мене з лав “Молодої Просвіти”. Але моє сумління вимагало вберегти від невиправданої помсти газету молоді Київщини “Молодіжний листок” та організаційну структуру “Молодої Просвіти” в столичній області – Київське обласне товариство.

Одразу ж після мого виходу з “МП” керівник обласного товариства Олена Тунік отримала лист з вимогою в семиденний термін ліквідувати організацію, яку я очолював з 2003 до 2006 року і якою опікувався весь час. Я давно був за те, щоб об'єднати всі “Молоді Просвіти” в єдиній організації, але це має відбуватися поступово і по всій країні. В Україні є з десяток обласних організацій “Молодої Просвіти”, які юридично незалежні. Жодна з них досі не отримала такого листа, як Київське обласне товариство. Звісно, люди які мене знають і давно співпрацюють зі мною, не піддалися на цю провокацію. Товариство нормально працює, а керівники осередків, що зареєстровані в Київській області (Білоцерківський, Макарівський, Фастівський) наприкінці жовтня виступили з вимогою дочасного скликання звітно-виборчих зборів. Також цього вимагає й Херсонський обласний осередок “Молодої Просвіти”.

Незважаючи на поширені чутки, газета молоді Київщини “Молодіжний листок” і досі має право виходити в світ. Хоча керівник “Молодої Просвіти” “звільнив” мене і призначив на віртуальну посаду головного редактора Юлію Краєву. Цим рішенням він порушив статут газети, згідно з яким рішення про призначення редактора приймається колегіально з обласною “МП” і колективом редакції. Так, газета “Молодіжний листок” нині не виходить. У листопаді 2007 – березні 2008 року вона мала фінансування з обласного бюджету, 8 шпальт А3 і наклад 10000 примірників. Але з певних причин фінансування молодіжних програм у 2008 році з обласного бюджету не було. Вважаю, що за таких обставин повертатися до 4 шпальт А4 і 200 штук надрукованих на ризографі не личить виданню, яке за короткий термін здобуло популярність і ім'я серед молодіжної аудиторії Київщини. Ще більш нелогічним виглядає намір засновника змінити назву газети й отримати нове свідоцтво.

Такий спадок залишає молодим просвітянам 2008 рік. Схоже на справжній детектив! Але це, на мою думку, серйозні проблеми “Молодої Просвіти” і їх необхідно розв'язувати. Вважаю, що все від мене залежне я вже зробив і мені слід повністю розірвати стосунки з “Молодою Просвітою”. Поставити все на свої місця мусить нове покоління молодих просвітян.

Тому я складаю з себе повноваження курінного отамана окремого Київського молодіжного козацького куреня “Молода Просвіта” ім. Митрополита Андрія Шептицького МА Козацтво і редактора газети молоді Київщини “Молодіжний листок”. Посаду почесного голови МГО “Молода Просвіта” Київське обласне товариство залишаю на розсуд керівництва товариства.

Звертаюся до правління “Молодої Просвіти” з пропозицією оголосити конкурс на заміщення вакантної посади редактора газети і призначити його відповідно до статуту “Молодіжного листка”. Свідоцтво про реєстрацію готовий хоч сьогодні передати новому редактору.

Також пропоную голові ВМГО “МП”, якщо йому ще не байдужа та організація, яку ми разом створювали, добровільно скласти з себе повноваження в зв'язку з досягненням 35-річного віку і провести в першій половині нового 2009 року відкриті й прозорі звітно-виборчі збори “Молодої Просвіти”, запросивши на них по три особи з кожного зареєстрованого (чи легалізованого) і по одній з новоствореного осередку, представників дружніх організацій і засобів масової інформації.

На моє глибоке переконання, люди, що вважають себе молодіжними лідерами в зрілому віці є просто невдахами в житті. Всі мусять бути на своїх місцях.

Вибачте, якщо когось образив.

З Новим роком і Різдвом Христовим! Щастя, удачі, кохання і здійснення всіх мрій!

Щиро!

Євген Букет.

Передруковано з jbuket.livejournal.com

Віталій Мороз: "Женя по молодості робить помилки"


Цей рік був важким для "Молодої Просвіти", тому що слабкі люди від неї пішли. З'являються нові особистості, вони знаходять тут своє місце, а хтось, не знайшовши, шукає щось нове. Дехто пішов тихо, а дехто плює в колодязь.

Треба віддати Євгену належне, він досяг певного бунтарського рівня і вміє неодноразово піти з "Молодої Просвіти", коли одружується, або у нього раптом щось заболіло чи сталося. Він зараз повівся як простий просвітянин, якого чимось образили, а не як друга людина в організації. Ну і слава Богу, поздоровляю його зі всіма новорічними святами та бажаю всього найкращого, особливо його дружині, бо їй, мабуть, найважче тримати сімейну ідилію з такою енергетикою, яку випромінює пан Євген. Я знаю, що у нього народився син. Дай Боже, щоб його син був мудрішим, ніж його батько. З Євгеном ми особисто не є ворогами. Його батько, Василь Букет, мій дуже хороший друг, а його син Женя по молодості робить помилки.

Роль Букета в "Молодій Просвіті" була визначена давно: Женя - цікава людина, він в свій час зробив багато роботи, на рівні області його роль незамінима. Але в порівнянні з тою роботою, яку робить всеукраїнська організація, слабенькі коріння відпадають. Хай би він наголосив на якомусь проекті, зробленому ним особисто: я не пригадую нічого, крім газети, яку ми разом реєстрували і дали на неї свої гроші - "Молодіжний Листок". Якщо він хоче зорганізувати свою газету, авторське право газети я залишив за ним. Але газета організації мусить існувати і виходити постійно, а не коли він нею користується, бо організація діє. Скільки б грошей на неї не давали держава чи спонсори, це газета організації.

Хочу сказати одну штуку: на даний момент членський внесок Букета склав всього одну копійку за всю історію "Молодої Просвіти". І ця копійка сплачена, записана у відомість за його підписом. А в кінці тої відомості інші молоді просвітяни написали, що недостойно, коли студенти складають на організацію гривню, дві, три - складати одну копійку, будучи реальною, серйозною, толковою людиною і навіть членом правління всеукраїнської організації. Він також не виграв жодного проекту, в якому були б державні кошти.

На даний момент Женя зіграв свою роль і просто відпав за своїм власним бажанням, викладеним у своїй власній заяві, яку він подав більш ніж півроку тому. І на даний момент, будучи просто ніким, він хоче повторювати або якимось чином контролювати ту організацію, з якої він вийшов!

- Євген Букет пропонує Вам цього року піти у відставку в зв'язку з досягненням 35-річного віку.

Керівництво "Молодої Просвіти" обирається колегіально на загальних зборах раз на п'ять років. В 2007 році більшістю було обрано мене Головою Правління "Молодої Просвіти". Виступав кандидатом також Євген Букет. Я радий, що з'являються нові молоді лідери, я завжди цьому сприяв, але ж ці лідери повинні працювати! На даний момент Євген Букет хоче термінового переобрання керівника "Молодої Просвіти" в зв'язку з моїм віком. Мені 34 роки, з чим хотів би його привітати. Я б радив йому почитати закони, які пишуться в книжках для людей розумних. Громадяни України, які є старшими за 35 років, можуть бути членами молодіжних громадських організацій, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує третину (В. Мороз послався на ст. 5 Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації" та п. 4.1 Статуту ВМГО "МП" - прим. ред.).

- Чи можна дізнатись, які проекти реалізує "Молода Просвіта" за державні кошти?

Я знаю, що "Молода Просвіта" робить свою роботу, цього року ми виграли без участі Букета нормальну суму. На жаль, Міністерство сім'ї і молоді нам заборгувало серйозну частку від цих коштів, але робота була зроблена, багато хто подякував "Молодій Просвіті". Не кожен осередок відіграв в цьому якусь роль, не кожен звернувся до цього проекту, не знайшов себе в ньому. На то і робота. Кожний осередок повинен щось своє організувати, щоб всеукраїнська організація це підтримала.

Небагато людей починають розробляти і подавати на затвердження державних коштів свої проекти. І держава не дає свої кошти на будь-що, проект треба написати і захистити. Він може бути мізерним або вагомим, але він мусить бути тим, що передбачає певне майбутнє, яким би зацікавилась держава. "Молода Просвіта" протягом 5-ти років проводить численні проекти, які передбачають залучення молоді з багатьох областей України.

Один з наших міжнародних проектів - "Україна-Польща. Так!", спрямований на впорядкування і вшанування українських і польських пам’яток на території Польщі і України. Цього року "Молода Просвіта" отримала 100 000 гривень на реалізацію цього проекту. На даний момент на ці кошти було проведено не вшанування пам'ятних знаків, могил петлюрівців, бо Міністерство недодало коштів. Ми підтримали цілий ряд фольклорних колективів, також у квітні було організовано тур, у якому брали участь вчителі, керівники шкіл і районів, щоб підтримати і підписати україно-польську співпрацю з молодіжних і культурних відносин.

В цьому році ми започаткували проект "особлива людина" з соціальної адаптації дітей, хворих на церебральний параліч, вигравши певні кошти для проведення дельфінотерапії в Одеському дельфінарії і провівши для них екскурсії, зустрічі з видатними особистостями. Нам допомогло Міністерство оборони України, направивши дітей з різних областей у сім'ї військовослужбовців.

Ще один проект спільно із Українською православною церквою Київського Патріархату - духовно-просвітницький журнал "Агнець", який допомагає молоді знаходити себе, в ньому більш ніж 12 різних рубрик. В цих трьох проектах взяли участь Чернігівський і Одеський осередки.

- Якщо є таке бюджетне фінансування, навіщо платні членські квитки?

З бюджету фінансуються тільки конкретні проекти, і то не повністю - організація повинна залучати частину ресурсів на проект самостійно. А потрібно ж забезпечувати ще роботу організації. Для цього передбачено вступні та членські внески. На жаль, спонсорів у нас поки нема жодних.

Коли пан Євген Букет пояснює залучення членських внесків за рахунок того, що продаються членські квитки, я хотів би сказати, що членські квитки "Молодої Просвіти" не продаються. Ми об'єднали залучення членських внесків в "Молоду Просвіту" із залученням членських внесків в "Євро<26", бо ми маємо угоду з цією організацією. Члени "Молодої Просвіти" отримують пластиковий членський квиток із фотографією, позначенням свого віку і організації. На його зворотньому боці є знак EURO<26, який означає, що членський квиток є водночас молодіжною дисконтною карткою, по якому можна отримати знижку в багатьох навчальних, культурницьких, туристичних і комерційних закладах при покупці різних товарів та послуг. Пан Генералюк, голова Молодіжного інформаційного центру "Євро<26-Зарево", сказав - дай Бог пам'яті! - що по цій картці можна отримати більш ніж 250 тисяч знижок по всій планеті й в Україні. В той час як конкуренти дають в десять разів менше знижок. Таким чином "Молода Просвіта" влилась у серйозну всесвітню організацію, яка надає знижки своїм членам. При голосуванні тоді нашого представника Євгена Букета ми вибрали цей шлях.

Отримуючи знижки по цим дисконтним карткам, "Молода Просвіта" водночас отримує свої кошти, бо більш ніж 70% коштів за квитки залишаються в регіональних відділах організації. Це дає можливість регіональним організаціям підніматися і якомога краще працювати на регіональному рівні.

- Але якщо Вам 34 роки, чи не скажуть в магазині чи музеї: ця картка зветься EURO<26, вона лише для осіб до 26 років, для Вас вона явно недійсна!?

Ми обумовили це питання в угоді з "Євро<26". У них є різні статуси карток, ми вибрали студентську картку. На європейському рівні картка Student діє незалежно від того, чи ти студент, аспірант чи докторант: тобто, ця картка може бути видана від 18 до 26 років будь-кому і після 26 років студіюючим людям. Я є на сьогоднішній день аспірантом Національного університету будівництва і архітектури на кафедрі історії, і я захищаю свою роботу з питань кобзарства. Я можу показати свій аспірантський квиток і довести, що картка діє. Якщо хтось не послухає мене, є люди в організації "Євро<26", які повинні моє право відстояти.

- Скільки коштів залучається до організації таким методом і на що вони витрачаються?

Я хотів би сказати, що клубний членський внесок до організації "Євро<26" на даний момент складає 50 гривень. Це оперативна інформація, отримана електронною поштою з центрального офісу. До останнього з'їзду членський внесок складав 35 гривень, а ще раніше було 27 гривень. З приводу подорожчання, думаю, варто зібрати збори та обов'язково обговорити ці питання. Бо згідно прийнятим раніше рішенням членський квиток молодого просвітянина вартий... тобто, членський внесок його складає 27 гривень. З цих грошей 10 гривень залишається в обласній... тобто, районній організації... з кожного молодого просвітянина районна організація отримує 10 гривень прибутків... і якщо проводить захід який-небудь, то має можливість покрити його своїми коштами. Наприклад, на дискотеку, яка коштує 100 гривень, умовно кажучи, треба залучити 10 людей в "Молоду Просвіту", і по 10 гривень капає з кожного. 5 гривень з такого молодого просвітянина капає на рахунок обласної "Молодої Просвіти", і це дає можливість певної фінансової підтримки роботи обласної організації. І три гривні капає на рахунок всеукраїнської організації від кожного члена. На 2008 рік не всі області прозвітували, тому інформацію про загальну кількість залучених коштів я зможу дати тільки починаючи з лютого місяця.

Всеукраїнська "Молода Просвіта" використовує на канцтовари кошти, які надходять зі спонсорських або державних джерел. Кошти, які надходять з членських внесків, "Молода Просвіта" використовує на потреби відряджень і таке інше. Якщо це дуже буде цікаво, я можу надати певний звіт, але на даний момент не готовий його надати, бо потрібно зібрати інформацію з осередків.

- Чи будуть застосовані репресії до членів організації, у яких інше, ніж у Вас бачення того, куди треба йти організації? Наприклад, в Київській області, що виявила найбільшу таку активність...

Ці проблеми були, є і будуть у всіх організаціях. Обласна організація зробила такий сепаратистський крок: хоче окремо робити роботу "Молодої Просвіти" у складі “Просвіти”, ці інтереси відстоює Букет. В "Молодій Просвіті" є такі сили, що бажають створити конфлікт, на базі якого чимось нажитися, щось мати збоку... Якщо є бажання інших організацій зробити в нашій організації погоду, ми будемо реагувати відповідно до діючого законодавства.

Хотілося б всеукраїнській "Молодій Просвіті" мати підтримку просвітян. На даний момент, на жаль, просвітяни підтримують розгалудженість і конфліктність ситуації "Молодої Просвіти". "Молода Просвіта" ніяким чином не планувала віділятися від всеукраїнської "Просвіти", а разом з тим ще й члени "Молодої Просвіти" є безпосередніми членами всеукраїнського товариства "Просвіта". Разом з тим, на нашу думку, ми не потребуємо обов'язкового утвердження себе як окремої організації або окремих членів "Просвіти". Якщо обласна "Молода Просвіта" колись від'єднувалася від ВУТ "Просвіта", то хай тоді приєднується, а всеукраїнська вже є в "Просвіті" і приєднуватись їй не треба.

Завершуючи своє інтерв'ю, хотів би привітати всіх молодих і немолодих просвітян, а також прихильників "Молодої Просвіти", з Різдвом Христовим, і сподіваюсь на подальшу співпрацю і спільну роботу, заради якої організація і створювалась.

* * * * * * * * * *

14 вересня 2008 року відбулися Загальні збори ВМГО “Молода Просвіта”, повідомляється на інтернет-сайті molodaprosvita.org.ua

Серед основних розглянутих питань було: переобрання складу Правління та збільшення його до 7 осіб, за кожним з Членів Правління було розподілено ряд областей для подальшої координації діяльності осередків організації. Також переобрано склад ревізійної комісії; загальні збори одностайно задовольнили заяву Євгена Букета про вихід з ВМГО “Молода Просвіта” та зняття його з керівних посад організації; у зв'язку з прийнятим рішенням щодо перереєстрації обласних організацій, що мають в своїй назві словосполучення “Молода Просвіта”, в осередки ВМГО "Молода Просвіта" було розірвано угоду з МГО Київське Обласне Товариство “Молода Просвіта” і запропоновано їм перереєструватись в Київський обласний осередок ВМГО “Молода Просвіта”; головним редактором газети "Молодіжний ЛисТОК" обрано Юлію Краєву; прийнято рішення, що членські квитки молодим просвітянам тепер видаватимуться безпосередньо обласними осередками з суворою щомісячною звітністю в ВМГО.

22.09.2008 на цьому ж сайті розміщене звернення Голови ВМГО “МП”: “пропоную до кінця цього тижня визначитися з датою проведення Установчих Загальних Зборів Київського обласного осередку ВМГО "Молода Просвіта". Прошу підготувати на збори звіти про проведену роботу за 2007-2008 рр., ксерокопії установчих документів (Свідоцтво та Положення), план діяльності вашого осередку на кінець 2008 та 2009 р., обов'язково прошу привезти заповнені заяви на вступ в ВМГО "МП" нових членів. Підготовчу роботу до зборів доручаю провести Олександру Чернишенку (8-066-712-81-19)”.

ЗАЯВА РАДИ КИЇВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ТОВАРИСТВА "МОЛОДА ПРОСВІТА".

Загальні збори ВМГО “Молода Просвіта” 14 вересня 2008 р., на які не були запрошені молоді просвітяни Київщини, прийняли низку рішень, спрямованих проти Київського обласного товариства “Молода Просвіта”, зокрема, одностороннє розірвання Угоди про співпрацю між Всеукраїнською і Київською обласною організацією “Молода Просвіта” та незаконне звільнення редактора газети молоді Київщини “Молодіжний ЛИСТОК”.

З метою запобігання провокативним діям керівництва ВМГО “Молода Просвіта” Рада молодіжної громадської організації “Молода Просвіта” Київське обласне товариство вирішила:

1. Відмовитися від пропозиції ВМГО “Молода Просвіта” про реорганізацію Київського обласного товариства “Молода Просвіта” в осередок.

2. Подати заяву на вступ Київського обласного товариства “Молода Просвіта” колективним членом до Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка.

3. Оголосити газету “Молодіжний ЛИСТОК” офіційним друкованим органом Київського обласного товариства “Молода Просвіта”.

Рада Київського обласного товариства “Молода Просвіта” звертається до обласних організацій та зареєстрованих осередків ВМГО “Молода Просвіта” із закликом не визнавати рішень загальних зборів Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Молода Просвіта”, які відбулися 14 вересня 2008 року всупереч Статуту ВМГО “Молода Просвіта” і раніше підписаним угодам.

Прес-центр МГО “Молода Просвіта”, Київське обласне товариство.

Голові ВМГО "Молода Просвіта"
Морозу В.А.

Шановний Віталію Андрійовичу!

Правління Білоцерківського міського, Фастівського міського та Макарівського районного осередків Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молода Просвіта" обурені фактом напівпідпільного проведення загальних зборів ВМГО "Молода Просвіта". Керівництво осередків ВМГО "МП" в Київській області не було проінформовано про скликання цих зборів і відповідно представники осередків не брали в них участі, натомість так звані загальні збори ухвалили низку рішень спрямованих на підрив авторитету і організаційної структури "Молодої Просвіти" в Київській області. Такі дії призводять до розколу в організації. Правління БЦМО, ФМО та МРО ВМГО "Молода Просвіта" в Київській області не визнають легітимності зібрання 14.09.2008 р. та рішень, які були ухвалені на ньому, і вимагають негайного скликання позачергових звітно-виборчих зборів Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молода Просвіта".

Голова Білоцерківського міського осередку ВМГО "Молода Просвіта" Костянтин Климчук.
Голова Фастівського міського осередку ВМГО "Молода Просвіта" Олександр Чернишенко.
Голова Макарівського районного осередку ВМГО "Молода Просвіта" Людмила Завацька.

31.10.2008 р.


- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple