12.12.2008. Київське управління з питань захисту прав споживачів пояснило, що робити, коли в квартирі холодно


У листі № 0125/7623 від 8.12.2008 заступника начальника Головного управління з питань захисту прав споживачів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) С. Дроботуна роз'яснено, що робити, якщо послуга опалення надається не в повному обсязі.

Завантажити лист (PDF, 361 kb)


За опалювальний період 2008-2009р. до Головного управління надійшло 2 звернення мешканців м. Києва щодо низької температури у квартирах.

Під час розгляду питання щодо якісних показників слід брати до уваги, що відповідно до вимог санітарних правил та норм температура у житлових приміщеннях становить: 18 град. С , у наріжних кімнатах 20 град. С.

Згідно з вимогами „Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою КМУ 21.07.05р. № 630 (надалі Правила), повідомляємо: допустимий строк відхилення показників надання послуг з центрального опалення (надалі ЦО) - на 6% за кожний градус відхилення від 18 град. С до 12 град. С у житлових приміщеннях (у наріжних кімнатах від 20 град. С до 14 град. С ) плати за період відхилення, при температурі в житлових приміщеннях нижче 12 град. С (у наріжних кімнатах - нижче 14 град. С ) плата за ЦО не справляється.

Згідно з п. 23 „Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.05р. № 630, у разі порушення виконавцем умов договору споживач викликає представника виконавця для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види порушень кількісних і якісних показників.

Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше двох робочих днів.

Акт претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їх підписами. У разі неприбуття представника виконавця у визначений договором строк або необгрунтованої відмови від підписання акт-претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

Акт-претензія подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок або видає споживачеві обгрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.
Виконавець може відмовити споживачеві в задоволенні його претензій щодо відхилення кількісних і якісних показників послуг на підставі показань реєстраційних технічних засобів, атестованих і опломбованих відповідними органами Держспоживстандарту.

На виконання приписів Головного управління суб'єкти господарювання, які надають житлово-комунальні послуги, вживають заходів щодо приведення якісних показників послуг з центрального опалення відповідно до вимог Правил та проводять перерахунки (зменшення плати) у разі їх відхилення.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple