Смерть у кабінеті декана

Газета "Правдошукач" розібралася в резонансній історії, яка вже кілька років будоражить інтернет та викликає купу флейму і спаму.


ЛИСТИ ЧИТАЧІВ


Тарас Пріріз, лишившись сиротою ще в дитинстві, тепер втратив і єдиного годувальника і рідну душу – дідуся, який був його єдиним опікуном. Його дідусь Молонос Петро Якович (житель селища Малехів біля Львова) помер в кабінеті декана агрономічного факультету Львівського державного аграрного університету Завірюхи Петра Даниловича, доводячи, що його онук має право на безоплатне навчання.

Після закінчення Екологічного коледжу, витримавши вступні іспити і конкурс на 3-й курс Львівського державного аграрного університету в 2007 р., Тарас Пріріз подав відповідні документи про пільги, просивши в заяві зарахувати його на бюджетну форму навчання. Перед 1-м вереснем 2007 р. він одержує від керівництва університету на домашню адресу повідомлення, що він зарахований на платну форму навчання (не дивлячись на пільги, гарантовані йому Законом) і якщо до 10 вересня не внесе оплати, то не буде допущенний до занять.

Четвертого вересня 2007 р. схвильований дідусь особисто просить ректора перевести сироту-онука на бюджет, бо йому не під силу платити за навчання онука з його мізерної пенсії. Снітинський В. В. начебто йде на зустріч і посилає до декана Завірюхи Петра Даниловича. Проте поки дідусь здолав дорогу до декана, Снітинський передзвонив Завірюсі П. Д., щоб той не допустив студента-сироту до навчання, поки не буде внесена оплата.

Коли схвильований дідусь прийшов до декана агрономічного факультету і виклав своє прохання, той у відповідь нагрубіянив (кричав так, що аж у коридорі чули викладачі, які стояли в черзі на прийом до декана). Від такої наруги серце чоловіка не витримало і він… помер у кабінеті декана.

Проте смерть людини треба було якось пояснювати, а тому слідчому з Жовківського райвідділу міліції декан дав свідчення, що дідусь прийшов до нього подякувати за те, що його онука ректор Снітинський прийняв студентом вузу і від того хвилювання помер у кабінеті від радості... Наразі ж Снітинський зазначає, що методистка помилково виписала документ на оплату, а він про це навіть не знав.

Ініціативна група наразі шукає правди, і свідки знають, що дідусь помер не через проблеми з серцем (він раніше ніколи не звертався до лікарів), а через людську черствість.

А що правоохоронці? Виконуючий обов’язки прокурора Жовківського р-ну Бойко О.В. повідомив, що порушення щодо навчання в ЛНАУ сироти – Тараса Івановича Пріріза на платній формі навчання дійсно мало місце, а тому прокуратурою району внесено в ЛНАУ подання про усунення причин і умов, що сприяють порушенню вимог законодавства України про соціальний захист дітей-сиріт та бюджетного законодавства України.

Проте ініціативна група, що звертається до влади за допомогою, все ж вимагає провести перевірку розслідування по факту смерті громадянина України Малоноса Т.Я., встановивши істинну причину його смерті у службовому приміщенні ЛНАУ, виявити усіх осіб, причетних до його смерті, осіб, які сприяли прихованню причин його смерті, та притягнути їх до відповідальності, повно і всебічно розслідувати факти покривання злочину факту смерті громадянина України Малоноса Т. Я. посадовими особами та притягнути їх до відповідальності.

Мирон АНДРЕЇШИН, представник ініціативної групи, учасник Великої Вітчизняної війни, колишній зав. сектору земельного кадастру Інституту землеробства і тваринництва західного регіону, кандидат економічних наук.

«Усі суди, що відбулися, зобов'язали Андреїшина М.Ю. припинити брудну кампанію проти університету»

Ось уже майже три з половиною роки колишній землевпорядник-невдаха, а нині пенсіонер п. Андреїшин М. Ю., який обов'язково для більшої «ваги» у всіх своїх пасквілях дописує титул колишнього завідуючого сектором земельного кадастру (у «секторі» аж дві особи, включно із керівником), а також інші, не менш «атракційні» особистості, у яких не склалися добрі відносини з трудовим колективом нашого університету, завалюють усі установи листами, у яких спекулюють найдорожчим - життям людини.

Дійсно, факт смерті майже 80-річного громадянина Молоноза Петра Яковича (а не Малоноса, як вказує дописувач, не знаючи навіть правильного прізвища покійного), який був дідусем студента нашого університету Пріріза Тараса Ігоровича, мав місце 04 вересня 2007 р. у кабінеті декана агрономічного факультету Завірюхи П.Д. Однак смерть була спричинена не діями посадових осіб, а причинами, які у встановленому порядку офіційно зафіксовані працівниками міліції, прокуратури і судово-медичної експертизи. Між тим, п. Андреїшину висновки компетентних осіб явно не сподобались, бо ішли всупереч його намаганням очорнити керівництво університету і агрономічного факультету.

Тим часом внук Молоноза П.Я. - студент агрономічного факультету спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища і збалансоване природокористування» Пріріз Тарас Ігорович переслідувався конторою «Андреїшин і К°», щоб підписувати підсунуті "липові" документи про нібито вину у смерті дідуся посадових осіб. Уникаючи тенет афериста та його поплічників, Пріріз Т. І. часто не ночував вдома, переховався у родичів і знайомих, що зрештою і призвело до психічних розладів, лікування, а відтак - і змушеної перерви (академічної відпустки) у навчанні (від 24.11.2008 р. до 01.09.2009 р.).

Так, у червні 2007 року у приймальну комісію Львівського державного аграрного університету подав документи випускник Львівського екологічного коледжу Львівського ДАУ Пріріз Тарас Ігорович на предмет продовження навчання за скороченим терміном спеціальності 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». При написанні заяви підтверджуючих документів про те, що він сирота (насправді – напівсирота), абітурієнт Пріріз Т. І. у приймальну комісію не подав.

Згодом за результатами вступних випробувань він показав знання середнього рівня і набрав з біології (тестування) і української мови (диктант) 12 балів, що нижче рівня бюджетного навчання (прохідний бал для навчання за держбюджетом тоді складав 16). Оскільки Пріріз Т. І. згідно поданих документів не мав підстав для участі в конкурсі на пільговій основі, тобто документально не було підтверджено факту його сирітства, він був рекомендований до зарахування на навчання на контрактній основі.

04 вересня 2007 р. студент III-го курсу агрономічного факультету денної форми навчання спеціальності 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» Пріріз Т.І. разом з дідусем Молонозом П. Я. прийшов до університету і звернувся до керівництва з клопотанням щодо переведення його з платної на бюджетну форму навчання. При цьому було представлено довідку про опікунство його дідусем Молонозом П.Я. Цього ж дня на його заяву була накладена відповідна резолюція-розпорядження ректора для посадових осіб про вирішення даного питання в установленому порядку. Згідно наказу по Львівському державному аграрному університеті № 305/к-с від 27 вересня 2007 р. Пріріз Тарас Ігорович був переведений на бюджетну форму навчання вказаної спеціальності. У липні 2010 р. Т. І. Пріріз успішно закінчив навчання за даною спеціальністю, одержавши кваліфікацію «бакалавр з екології».

Про факт смерті Молоноза П. Я. у кабінеті декана агрономічного факультету Завірюхи П.Д. ми неодноразово повідомляли Міністерство аграрної політики України, Міністерство освіти і науки України. Двічі проводилася перевірка представниками Міністерства аграрної політики України, обласної і районної прокуратур. За поданням Генеральної прокуратури України №07/3-100вих-08 від 28.11.2008 р. також відбулася відповідна перевірка і фактів спричиненої смерті Молоноза П.Я. не виявила, про що свідчать її результати.

І останнє. Гр. Андреїшин М. Ю. неодноразово своїми «пасквілями» на університет, його керівництво, посадових осіб, старався порочити їх честь і гідність, за що був переданий ними до судів м. Львова. Усі суди, що відбулися, зобов'язали Андреїшина М.Ю. припинити брудну кампанію проти університету і публічно через газету попросити вибачення у посадових осіб за свої протиправні дії.

Декан факультету агротехнологій і екології Львівського національного аграрного університету, в.о. професора Петро ЗАВІРЮХА.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple