22.12.2008. Служба Безпеки України тримає під контролем русинів і телеканали


Заклики до повалення державного ладу в Україні у жовтні-листопаді 2008 року спонукали газету "Правдошукач" написати інформаційний запит до Служби Безпеки України з таких питань:

1) Чи здійснює Служба Безпеки України конкретні заходи з метою припинення русинського сепаратизму на Закарпатті, зокрема стосовно проголошення "республіки" "Підкарпатська Русь" 25.10.2008 на зборах громадян у м. Мукачеві, ініціатори яких заявили про намір вивести Закарпатську область зі складу України?

2) Як сталося, що заходи Служби Безпеки України з метою припинення демонстрації народним депутатом Коновалюком брехливого антидержавного фільму "08.08.08. История предательства" виявилися недостатніми і уривки із зазначеного фільму із закликами фізичної розправи над Президентом України (один з героїв фільму вимагає його "повесить") були неодноразово продемонстровані на загальнонаціональному каналі Україна 14 листопада 2008 року? Чи має намір СБУ звернутися до органів правосуддя, юстиції, правоохоронних органів, Комісії з питань захисту суспільної моралі, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення з метою припинення діяльності ЗМІ, що позиціонували себе як рупор закликів до повалення державного ладу в Україні?

У відповідь отримано листа № 5/3/2-17360 від 15.12.2008 від Служби Безпеки України, Департамент захисту національної державності за підписом заступника начальника Я. Савчина:

За дорученням керівництва Служби безпеки, в Департаменті захисту національної державності СБ України в межах визначеної компетенції опрацьовано Ваше звернення з приводу надання інформації щодо вжитих Службою заходів з припинення сепаратистських проявів на Закарпатті, а також демонстрації на телеканалі "Україна" фільму "08.08.08. История предательства".

По-першому питанню зазначаємо, що інспірація "русинської проблематики", яка має за кінцеву мету створення самоврядної територіально-адміністративної одиниці в Закарпатській області, тобто передбачає зміну меж території нашої держави на порушення порядку, встановленого Конституцією України, постійно перебуває в полі зору СБ України, підрозділами якої вживаються відповідні заходи реагування згідно чинного законодавства.

Так, за результатами дослідчої перевірки і правового аналізу обставин поширення матеріалів та публічних заяв, зокрема під час роботи I-го Європейського конгресу підкарпатських русинів 7 червня п.р. у м. Мукачево, представниками ряду русинських громадських об'єднань Закарпаття про "неправомірність" входження Закарпатської області до складу нашої держави і необхідність створення в цьому регіоні території під міжнародним контролем, 24 червня п.р. слідчим відділом Управління СБ України в Закарпатській області порушено кримінальну справу за фактом здійснення публічних закликів до зміни меж території нашої держави на порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України").

В даний час перебіг подій у ході II-го Європейського конгресу підкарпатських русинів, який відбувся 25 жовтня п.р. у м. Мукачево Закарпатської області, розслідується в рамках вищевказаної кримінальної справи, відповідно СБ України вживаються необхідні процесуальні дії.

Зокрема, Службою зібрано достатньо доказів, які стали підставою для пред'явлення 5 грудня п.р. звинувачення керівнику громадського об'єднання Асоціація "Сойм підкарпатських русинів" Д.Сидору у вчиненні злочину, передбаченого статтею 110 КК України.

По-другому питанню повідомляємо, що у продемонстрованих ТРК "Україна" 14 листопада 2008 року матеріалах, в т.ч. уривках документального фільму "Війна 08.08.08", відсутні дані про підготовку або вчинення злочинів, розслідування яких відповідно до статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України віднесено до підслідності СБ України.

Водночас, відповідно до статті 70 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" контроль та нагляд за дотриманням законодавства телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги здійснює Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, яка на даний час претензій до діяльності вказаного телеканалу не має.

Разом з цим, поділяючи Вашу стурбованість з приводу необхідності залучення державних органів для здійснення, в межах компетенції, заходів щодо припинення діяльності в Україні окремих ЗМІ, які допускають порушення законодавства, повідомляємо, що Службою безпеки ініційовано створення при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за участю представників Генеральної прокуратури, Апарату РНБО, Державного комітету телебачення і радіомовлення, МВС та СБ України спеціальної робочої групи для ефективної реалізації положень рішення РНБО від 21 березня 2008 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України", введеного Указом Президента України №377/2008 від 23 квітня 2008 року.

Службою продовжується робота з попередження та припинення протиправних проявів, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам держави.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple