22.02.2009. Прокуратура АР Крим відповідає на критику


До редакції газети "Правдошукач" надійшла відповідь на наш інформаційний запит Першого заступника прокурора Автономної Республіки Крим О. Угрюмова № 7/1-7306-05 від 19.01.2009:

Прокуратурою Автономної Республіки Крим розглянуто Ваш запит щодо перевірки доводів, викладених у статті М. Бен-Наіма "Куда смотрит "государево око".

Повідомляю, що за результатами проведених перевірок за зверненнями Меджитова з питань порушення посадовими особами Кореїзької селищної ради вимог законодавства при прийнятті рішень про надання земельних ділянок у власність (оренду), прокуратурою м. Ялти 08.07.08 у порушенні кримінальної справи за ст.ст. 364-367 КК України стосовно посадових осіб вказаної ради та ДП "Лівадія" відмовлено на підставі ст. 6 п. 2 КПК України, у зв'язку з відсутністю в їх діях складу злочину. У той же час, в діяльності ради встановлено порушення вимог земельного законодавства. Зокрема, рішенням Кореїзької селищної ради № 709 від 29.02.08, всупереч вимогам Земельного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", припинено право користування ДП "Лівадія" земельною ділянкою площею 8,956 га в районі Південнобережного шосе. На даний час Кореїзькою селищною радою розглядається протест прокурора м. Ялти, принесений на вказане рішення.

У подальшому, на підставі рішення № 709 від 29.02.08 селищною радою прийнято низку рішень, якими юридичним та фізичним особам надано дозволи на складання проектів землеустрою по відведенню земельних ділянок у власність та оренду.

Доводи М. Бен-Наіма щодо порушення прав громадян селищною радою в частині надання земельних ділянок "в обход очереди" необгрунтовані. Роз'яснюю, що законодавством України не передбачено ведення органами місцевого самоврядування списків черговості осіб, які звернулися із заявами про надання у власність (оренду) земельних ділянок. Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України громадяни вправі звернутися до суду, якщо вважають, що органом самоврядування порушено їх право на отримання земельної ділянки.
Рішенням Господарського суду АР Крим від 08.07.08 за позовом ТОВ "Медіа Україна" до Гаспринської селищної ради рішення про відмову у затвердженні товариству проекту землеустрою визнано незаконним та скасовано.

На підставі даного рішення суду селищною радою 07.08.08 ТОВ "Медіа Україна" затверджено проект землеустрою по відведенню земельної ділянки орієнтовною площею 1 га в оренду для будівництва багатоквартирного будинку по вул. 40 років Жовтня в районі будинку № 11. У подальшому, між селищною радою та даним суб'єктом господарювання укладено договір оренди земельної ділянки.

Прокуратурою м. Ялти проводиться додаткова перевірка з питання законності укладення вказаного договору оренди земельної ділянки, за результатами якої буде вжито заходів відповідно до вимог закону.

За результатами розгляду матеріалів Ялтинського MB ГУ МВС України в АР Крим щодо надання Гаспринською селищною радою ТОВ "Медіа Україна" земельної ділянки по вул. 40 років Жовтня в смт. Гаспра, прокуратурою м. Ялти 09.01.09 у порушенні кримінальної справи стосовно посадових осіб вказаного товариства, селищної ради та управління головного архітектора м. Ялти відмовлено на підставі ст. 6 п. 2 КПК України, у зв'язку з відсутністю в їх діях складу злочину.

У статті М. Бен-Наімом вказується на порушення майнових прав алупкінського пенсіонера з боку комерційної фірми. Проте, дані доводи не конкретизовані, а саме, не вказано прізвище пенсіонера, назву суб'єкту господарювання. У зв'язку з цим, перевірити дані доводи не представляється можливим.

За результатами проведеної перевірки додержання посадовими особами представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в АР Крим вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" у серпні 2008 року голові представництва внесено припис, який розглянуто та задоволено. Зазначений документ прокурорського реагування не оскаржено у порядку, передбаченому ст. 22 Закону України "Про прокуратуру".

Органами внутрішніх справ автономії у минулому та поточному роках кримінальні справи щодо організованих злочинних угруповань з числа малолітніх осіб, у т.ч. які внаслідок соціальної незахищеності схильні до дріб'язкових правопорушень, не порушувалися та не розслідувалися. Доводи, викладені у статті М. Бен-Наіма, щодо інкримінування ознак "вчинення злочину у складі організованої групи" неповнолітнім не відповідають дійсності, а також офіційній статистичній звітності з цих питань.

Доводи М. Бен-Наіма щодо арешту співробітниками міліції 50 вихованців дитячого будинку та утримання їх у ізоляторі тимчасового тримання за крадіжку продуктів харчування при перевірці не знайшли свого підтвердження.

Рішенням Господарського суду АР Крим від 24.05.04 задоволено позов прокуратури м. Ялти до Мустафаєва Е.Я. про усунення перешкод у користуванні Ялтинським гірсько-лісовим природним заповідником земельною ділянкою площею 125 кв.м. шляхом вивезення будівельних матеріалів та будівельного сміття.

Ухвалою від 04.06.07 суд замінив спосіб та порядок виконання рішення Господарського суду АР Крим від 24.05.04 та зобов'язав Мустафаєва Е.Я. усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самовільно збудованих споруд та вивезення будівельних матеріалів, а також видав наказ про примусове виконання ухвали.

Державним виконавцем 25.10.07 винесено постанову про залучення співробітників міліції до виконавчих дій. Наказ Господарського суду АР Крим від 04.06.07 виконано примусово у повному обсязі 06.11.07. Виконавче провадження закрито.

Прокуратурою АР Крим проводиться досудове слідство у кримінальній справі, порушеній 08.11.07 ст. 121 ч. 1 КК України за фактом завдання вогнепального поранення Хафізову Ф.Ш. на плато Ай-Петрі під час виконання наказу Господарського суду АР Крим від 04.06.07.

У той же час, у ході досудового слідства стосовно співробітників спеціальних загонів міліції "Беркут" та "Сокіл", котрі 06.11.07 були залучені до примусового виконання вказаного наказу Господарського суду АР Крим, у порушенні кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст.ст. 121, 365 КК України, прокуратурою автономії відмовлено на підставі ст. 6 п. 2 КПК України. Постанову про відмову у порушенні кримінальної справи зацікавленими особами не оскаржено.
Посада "вахтер" штатним розкладом прокуратури автономії не передбачена. У телефонному довіднику прокуратури та у довідниковій службі ВАТ "Укртелеком" зазначено телефонний номер чергового прокурора. Згідно з обов'язками, черговий прокурор повинен приймати звернення громадян лише у вихідні дні. В інші дні тижня прийом громадян ведеться прокурором АР Крим, його заступниками та відділом з питань розгляду листів та прийому громадян прокуратури автономії.

Даних про придбання працівниками прокуратури автомобілів всупереч вимогам законодавства не встановлено. М. Бен-Наім таких фактів у статті не наводить. Надання вказаній особі даних про особистий майновий стан працівників прокуратури законодавством не передбачено.

Заступник начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим Вєтров А.В. не відноситься до посадових осіб, які зобов'язані оприлюднювати відомості про доходи. Конкретних даних щодо порушення Вєтровим А.В. вимог законодавства М. Бен-Наімом у статті не наведено.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple