13.01.2009. МОЗ ліцензує цілителів та бореться з шарлатанами


Директор департаменту розвитку медичної охорони Міністерства Охорони Здоров'я України М. П. Жданова надала відповідь № 3.03-58/4185 від 25.12.08 на питання редакції газети "Правдошукач" щодо контролю за діяльністю "народних цілителів", що беруться вилікувати всі хвороби підряд, і їх оголошеннями рясніють численні друковані ЗМІ.

Цілитель - особа без спеціальної медичної освіти, яка займається в установленому порядку народною медициною за спеціальним дозволом з народної і нетрадиційної медицини під контролем лікаря.

Спеціальність "цілитель" внесено до державного класифікатора професій України.

За спеціальним дозволом цілитель може отримати ліцензію МОЗ України на медичну практику за спеціальністю "народна і нетрадиційна медицина" як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа або працевлаштуватися в заклад охорони здоров'я, що має таку ліцензію.

Міністерство регулярно здійснює перевірку якості надання медичної допомоги ліцензіатами.

Відповідно до чинного законодавства цілителям заборонено лікувати онкологічні, психічні, інфекційні захворювання, у т.ч. венеричні та заразні шкірні, СНІД, наркоманію, ускладнення вагітності, хірургічні втручання, у т.ч. аборти. Забороняється проведення розрахованих на масову аудиторію лікувальних сеансів та інших аналогічних їм заходів з використанням методу гіпнозу та інших методів психічного або біоенергетичного впливу.

З питань надання недобросовісної реклами МОЗ України неодноразово зверталося до Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України з пропозиціями привести до вимог чинного законодавства України рекламну діяльність у ЗМІ.

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple