Ціна гарантій Януковича, або міф про контрактну армію

Свого часу революційний мессідж Юлії Тимошенко про перехід Збройних Сил України на контрактну основу вдало перекочував до передвиборчої програми кандидата в Президенти України Віктора Януковича «Україна для людей».  Цей мессідж мав такий вигляд: «Я проведу військову реформу і забезпечу перехід на контрактну армію з 2011 року».

2011 рік на дворі. Деякі громадяни починають питати: «Чому не виконується завдання Президента  щодо переходу на контрактну армію?».
 
Єдиною причиною такої трансформації  «гарантії» на «завдання» у свідомості виборців вважаю їх переконливу віру в обіцянки кандидата Януковича і намагання  їх потрапити до кола «покращеного життя» як можна швидше.

Насправді ніякого завдання не існує. Це підтвердив сам Президент 7 квітня 2011 року у Верховній Раді.

Традиційні  травневі свята менш за все примушують згадувати   про цю «гарантію». Гарантію  достатньо міфічну,  як і багато інших, які продовжують приречено  висіти у святковій  біло-блакитний обвідці «України для людей» на шпальтах офіційного інтернет-представництва Президента України.

Поруч на сторінці - Щорічне Послання Президента України до Верховної ради України. Шановний за складом і чисельністю авторський колектив  був введений  в оману підступними  зовнішніми загрозами національній безпеці України. Тільки так можна пояснити розбіжності у цьому фундаментальному труді.

Спочатку автори стверджують: «Специфіка безпекового середовища в Європі полягає в тому, що загроза виникнення тут повномасштабного воєнного конфлікту оцінюється як низька…».

Через декілька сторінок більш детально роз’яснюють цю специфіку: «…навколо України спостерігаються тенденції, що потенційно є джерелами загроз національній безпеці». І далі деталізують ще з більшим жахом: зростання конфліктності, посилення мілітаризації, провокування конфліктних ситуацій у т.ч. збройних, ескалація «заморожених» конфліктів, збільшення іноземної військової присутності.

Якому ж спеціалісту під силу розібратися в таких умовах  про устрій збройних сил?

З одного боку, «специфіка безпекового середовища» заворожує можливістю мати під Адмінстрацією Президента парадний полк для проведення урочистих заходів, а з другого – вражаючі «джерела загроз» вимагають переводити державу на військові рейки.

Але нинішня влада знає, як відповідати на таки непрості виклики. Президент цю відповідь  озвучив так: «розробити прогнозну модель сектору безпеки та оборони, зокрема Збройних сил України, до 2025 року».

Конкретні  кроки вже зроблені.  Законопроектом № 8444 від 26 квітня 2011 року Президент України пропонує  зменшити чисельність військовослужбовців   у Збройних Силах України протягом 2011 року на 6 174 осіб.

Що ж, скорочувати легше, ніж будувати професійну армію. Ще й боятимуться, а отже – поважатимуть. Дешево і сердито, як і усі «реформи» режиму Януковича.

Юрій ГРИМЧАК, народний депутат України

- Мапа сайту
- Для друку

Телекритика

Правдошукач

Код кнопки:

Друзі:

Родинний сайт Букетів

protuvsih.com.ua

(*)
Останнє оновлення:
May 24. 2018 13:42:37
Powered by CMSimple